Trwa ładowanie...
d3ahq5a

Wzrost PKB w III kw. wyniesie 4-4,5 proc, w całym '08 5,4 proc. - Noga z RPP.

17.10.Warszawa (PAP) - Marian Noga, członek Rady Polityki Pieniężnej, komentując dane dotyczące dynamiki produkcji przemysłowej we wrześniu ocenił, że jest to najlepszy...
Share
d3ahq5a

17.10.Warszawa (PAP) - Marian Noga, członek Rady Polityki Pieniężnej, komentując dane dotyczące dynamiki produkcji przemysłowej we wrześniu ocenił, że jest to najlepszy miesięczny wynik w III kwartale, w związku z czym jest szansa, że wzrost PKB ukształtuje się w tym okresie w przedziale 4-4,5 proc., zaś w całym 2008 roku wyniesie 5,4 proc.

"Jest duża szansa, że wzrost PKB w III kwartale wyniesie między 4 a 4,5 proc. Jest szansa, że w całym 2008 roku PKB wzrośnie o 5,4 proc, a więc spadek w stosunku do ubiegłego roku byłby tylko o 1 punkt proc." - powiedział członek RPP w TVN CNBC.

Główny Urząd Statystyczny poinformował w piątek, że produkcja przemysłowa we wrześniu 2008 roku wzrosła o 7,0 proc. rok do roku, po spadku o 3,7 proc. rdr w sierpniu 2008 roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 17,4 proc.

Noga przypomniał, że wskazane jest obecnie neutralne podejście w polityce pieniężnej.

"Uważam, że powinniśmy przejść do nastawienia neutralnego. Nastawienie neutralne nie wskazuje na jakieś ruchy w polityce monetarnej, a więc prawdopodobieństwo zmian stóp procentowych jest niewielkie" - powiedział. (PAP)

jba/ ana/

d3ahq5a

Podziel się opinią

Share
d3ahq5a
d3ahq5a