Z Warszawy do Los Angeles. LOT otworzył najdłuższe bezpośrednie połączenie

Polskie Linie Lotnicze LOT w poniedziałek 3 kwietnia wystartowały z bezpośrednimi i regularnymi rejsami z Warszawy do Los Angeles. Samolot dotarł już do USA, pokonując trasę około 10 tysięcy kilometrów i spędzając w powietrzu blisko 13 godzin. Od teraz to najdłuższe połączenie polskiego przewoźnika.

Z Warszawy do Los Angeles. LOT otworzył najdłuższe bezpośrednie połączenie
Źródło zdjęć: © Eastnews | LECH GAWUC/REPORTER

04.04.2017 | aktual.: 04.04.2017 17:29

Wypełniony niemal do ostatniego miejsca Dreamliner wystartował z Lotniska Chopina po godzinie 16.30. Zainaugurował pierwsze bezpośrednie połączenie z Polski na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Od teraz linie oferują najwygodniejszą, bezpośrednią podróż do Los Angeles.
Oficjalne otwarcie połączenia odbyło się jeszcze w Warszawie, tuż przed pierwszym lotem. Było zaskakująco i kolorowo. Załoga rejsu do Miasta Aniołów przebrała się za postaci z bajek i bohaterów popularnych filmów (patrz zdjęcie poniżej). Każdy pasażer mógł zrobić sobie zdjęcie z Królewną Śnieżką, Cruellą, Bamanem czy Supermanem. Zdjęcia wywoływane były na miejscu. Później, przez część lotu, załoga w niecodziennych strojach była do dyspozycji pasażerów we wszystkich klasach lotu.

Dlaczego Los Angeles jest dla LOT-u interesującym punktem na mapie?

- Osobiście polecam ten kierunek. Jestem przekonany, że będzie on miał kolosalne znaczenie dla naszej turystyki. Los Angeles jest jednym z najważniejszych i najsłynniejszych miast Stanów Zjednoczonych, idealny cel wakacyjny i popularne centrum rozrywki. Kalifornia to także ważny ośrodek biznesowy, centrum handlu międzynarodowego, kultury, mediów - mówił tuż przez startem prezes PLL LOT Rafał Milczarski. - LOT to jedyna linia lotnicza w Europie Środkowej, która oferuje bezpośrednie połączenia do Kalifornii. Gwarantujemy nie tylko wygodną, ale też szybką podróż między Los Angeles a naszą częścią Europy.

Przewoźnik chce stać się linią pierwszego wyboru nie tylko dla pasażerów podróżujących z Polski, ale też innych krajów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz z Kaukazu i Bliskiego Wschodu. Rozkład lotów do Los Angeles jest tak ułożony, aby w Warszawie zapewnić krótkie przesiadki na tych kierunkach.

- Pamiętajmy też, że w Kalifornii mieszka wiele osób pochodzących z Europy Środkowo-Wschodniej, które regularnie podróżują na tej trasie. Wybierając nasze połączenie, nie muszą się już przesiadać w zatłoczonych hubach zachodniej Europy - mówi Wirtualnej Polsce dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT Adrian Kubicki.

Linie liczą, że docenią to pasażerowie podróżujący biznesowo i turystycznie, bowiem uruchomienie bezpośrednich rejsów zawsze wyzwala potencjał w sektorze turystycznym.

Jednym z elementów strategii firmy do 2020 r. jest rozwój połączeń do Ameryki Północnej i Azji. Los Angeles jest siódmym połączeniem dalekiego zasięgu w siatce LOT-u i czwartym kierunkiem w Ameryce Północnej. W ubiegłym roku przewoźnik uruchomił rejsy z lotniska Chopina do azjatyckich miast - Tokio i Seulu. Wkrótce ruszą loty z Warszawy do Newark i z Krakowa do Chicago.

Inauguracyjny lot do Los Angeles przebiegł bardzo spokojnie. Załoga liczyła trzech pilotów i 10 osób personelu pokładowego. By pokonać trasę, samolot potrzebował około 70 ton paliwa. Leciał m.in. nad Islandią, Grenlandią, Oceanem Atlantyckim, Kanadą i Stanami Zjednoczonymi. Lot z Warszawy do Kalifornii zajmuje blisko 13 godzin, rejs powrotny jest o godzinę krótszy. Połączenia z lotniska Chopina wykonują Boeingi 787 Dreamliner.

Na pokładzie samolotu do dyspozycji pasażerów są trzy klasy podróży: LOT Business Class, LOT Premium Economy Class oraz LOT Economy Class. Klasa biznes posiada 18 foteli rozkładających się do pozycji płaskiego łóżka. Podawane są tu posiłki oraz napoje alkoholowe i bezalkoholowe. W klasie premium economy jest 21 foteli wyposażonych w podłokietniki, podnóżki i podpórki pod uda. Również tu serwowane są posiłki, alkohole i napoje bezalkoholowe. W klasie economy fotele wyposażone są w podnóżki. Każdy pasażer ma do dyspozycji indywidualny system rozrywki pokładowej wyposażony w złącze USB. Podawane są bezpłatne ciepłe posiłki oraz napoje.

Rejsy są realizowane realizowane cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty. Ceny już od 2299 zł w obie strony.

Z Los Angeles Marta Legieć

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)