Trwa ładowanie...

Za fałszowanie recept lekarz odpowie przed sądem

Do ośmiu lat więzienia grozi lekarzowi z Nowego Sącza, który przez cztery
lata wypisał 1361 fałszywych recept dla inwalidów wojennych, na które bezpłatnie wydano leki o
wartości 191 tys. zł

Za fałszowanie recept lekarz odpowie przed sądemŹródło: Thinkstockphotos
d2clqp5
d2clqp5

"Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu" - poinformował PAP we wtorek zastępca prokuratora rejonowego w Nowym Targu, Zbigniew Gabryś.

Robert R., w ramach swojej prywatnej praktyki lekarskiej, wystawiał recepty na pacjentów mających uprawnienia inwalidy wojennego. Wykorzystywał do tego procederu pieczątkę Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Sączu, w którym był zatrudniony. Placówka posiadała umowę o refundację leków z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Fałszywe recepty były realizowane w aptekach, przez co Małopolski Oddział NFZ, który w całości refundował farmaceutyki, stracił 191 tys. 406 zł.

Oszukańczy proceder lekarz prowadził od października 2004 do sierpnia 2008 roku.

d2clqp5

Tylko na jednego pacjenta, który według dokumentacji medycznej odbył 11 wizyt, oskarżony wypisał aż 312 recept. Wynika z tego, że w czasie jednej wizyty pacjent musiałby otrzymać 28 recept. W odniesieniu tylko do tego jednego pacjenta zakwestionowano 910 leków, które nie zostały wpisane do dokumentacji medycznej oraz 32 leki, co do których nie została w recepcie podana ilość opakowań lub dawka leku.

d2clqp5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2clqp5