Trwa ładowanie...
dymh955

ZA Puławy kupią gaz od RWE Supply & Trading za ok. 170 mln zł

Warszawa, 02.10.2015 (ISBnews) - Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy i RWE Supply & Trading podpisały umowę na dostawę gazu ziemnego wysokometanowego od 1 października 2015 r. do 30 września 2016 r., podała Grupa Azoty. Szacunkowa wartość umowy to 170 mln zł.

Share
dymh955

Nowy dostawca został wyłoniony w procesie postępowania ofertowego przeprowadzonego we wszystkich spółkach wchodzących w skład Grupy Azoty.

"Wygrana w tym przetargu stanowi istotny krok na drodze do dalszego umocnienia pozycji RWE jako dostawcy gazu dla ważnego rynku polskiego w ścisłej współpracy z naszą lokalną spółką RWE Polska" - powiedział André Stracke, dyrektor operacyjny ds. pozyskiwania i dostaw gazu w RWE Supply & Trading, cytowany w komunikacie.

"Umowa z RWE jest kolejnym przykładem naszego aktywnego wykorzystywania możliwości dywersyfikacji dostaw strategicznego surowca, jakim jest dla nas gaz ziemny" - dodał prezez Grupy Azoty Puławy Marian Rybak.

dymh955

Roczne zapotrzebowanie na gaz ziemny w Grupie Azoty Puławy wynosi ok. 1 mld m3. Głównym dostawcą jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG)
z udziałem minimum 50% w dostawach.
Grupa Azoty jest jedną z największych firm w europejskiej branży chemicznej, obecna jest w sektorze tworzyw konstrukcyjnych, nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a także alkoholi OXO i plastyfikatorów. Zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. W skład grupy wchodzą m.in. takie podmioty jak: Grupa Azoty S.A. (jednostka dominująca), Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

(ISBnews)

dymh955

Podziel się opinią

Share
dymh955
dymh955