Trwa ładowanie...

Zabraknie gazu na zimę? PGNiG ograniczy dostawy

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz operator gazociągów - spółka Gaz-System - szykują się do ograniczenia dostaw gazu- alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Surowca może zabraknąć w dwóch ostatnich miesiącach roku.

Share
Zabraknie gazu na zimę? PGNiG ograniczy dostawy
Źródło: PAP
d4csj8w

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz operator gazociągów - spółka Gaz-System - szykują się do ograniczenia dostaw gazu - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Surowca może zabraknąć w dwóch ostatnich miesiącach roku.

Dziennik dowiedział się, że PGNiG złożyło w zeszłym tygodniu w Gaz-Systemie dokument, z którego wynika, że w czwartym kwartale będzie dostarczać mniej gazu, niż będzie potrzebowała polska gospodarka.

d4csj8w

PGNiG wyjaśnia, że trzymało tę informację w tajemnicy, ponieważ nie chciało wpływać na toczące się w sobotę w Moskwie polsko-rosyjskie negocjacje dotyczące zniesienia wyłączności Gazpromu na korzystanie z rurociągu jamalskiego. Jednak rozmowy nic nie dały i po 20. października może skończyć się gaz dostarczany w ramach kontraktu jamalskiego. W ostatnich dwóch miesiącach roku Polsce może zabraknąć ponad połowy potrzebnego surowca.

d4csj8w

Podziel się opinią

Share
d4csj8w
d4csj8w