Trwa ładowanie...
d4lafnh
Zadanie dla 7-latka, na którym polegli dorośli. Podajemy prawidłową odpowiedź
szkoła
oprac. Witold Ziomek

Zadanie dla 7-latka, na którym polegli dorośli. Podajemy prawidłową odpowiedź

W sobotę opublikowaliśmy artykuł pokazujący zadanie z matematyki, które przesłał nam zdesperowany ojciec. Z rozwiązaniem nie mógł sobie poradzić ani on, ani jego znajomi, ani 7-latek, który miał odrobić pracę domową. Z pomocą przyszli nasi czytelnicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4lafnh

Cztery piramidki i cztery rodzaje kolorowych symboli przysporzyły nie lada problemu zarówno dziecku, jak i dorosłym.

"Odkryj zasadę, według której ułożono figury w piramidkach. Skorzystaj z nalepek i umieść w piramidkach właściwe ramki z figurami" – tak brzmiała treść zadania, z którym nie mógł sobie poradzić drugoklasista.

d4lafnh

Zwrócił się z prośbą o pomoc do taty, któremu praca z liczbami nie jest obca. Gdy ten również poległ na zadaniu, z którym teoretycznie powinien sobie poradzić siedmiolatek, wrzucił zdjęcie zadania na Facebooka i poprosił znajomych o wskazówki.

   WP.PL

"To zadanie jest durne jak but i nielogiczne" – napisała jedna z koleżanek taty.

"Szkoda, że liczba naklejek nie odpowiada miejscom do wklejenia" – zauważył ktoś inny.

"Rozkminiam to w aucie na parkingu, zamiast biec na zakupy" – to kolejny komentarz.
"Jak rozwiążecie, wrzućcie, bo chyba dziś nie zasnę" - dorzucił jeden z pomagierów.

W rozwiązanie zadania zaangażowała się absolwentka Politechniki Wrocławskiej.

    WP.PL

Na tym jednak nie koniec problemu. - Skąd pani wzięła 4 czerwone nalepki z dwiema kropkami, skoro w instrukcji są dwie? - pisał jeden z żywo zainteresowanych zadaniem internautów.

d4lafnh

Okazało się więc, że zadanie oprócz matematyki, uczy też spostrzegawczości. Bo naklejki faktycznie są cztery, a zdjęcia poprawnie wykonanego zadania dostaliśmy od czytelników na dziejesie.pl

   zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

- Jak dwie są naklejki. Są 4 naklejki z dwoma czerwonymi kwadratami. Nie ma innej opcji. Zadanie jest banalne. Suma dwoch nizszych kwadratów to wynik tego piętro wyzej - pisze nasz czytelnik.

- Jestem z zawodu kierowcą zawodowym kat CE i muszę zdawać psychotesty co 5 lat i stwierdzam, że ktoś chyba podpatrzył nam zadania z egzaminu - pisze kolejny, który też nadesłał prawidłowe rozwiązanie.

d4lafnh

Nie obyło się też bez komentarzy politycznych, czy ostro i niegrzecznie krytykujących zdolności poznawcze rodziców ich znajomych. Takich jednak publikować nie będziemy.

W zamian za to, mamy dla was kolejne zadanie, nadesłane przez naszą czytelniczkę. Pochodzi z zeszytu ćwiczeń dla 3 klasy podstawówki. Do dzieła! Rozwiązania przesyłajcie nam przez dziejesie.wp.pl.

   zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
d4lafnh

Podziel się opinią

Share
d4lafnh
d4lafnh