Trwa ładowanie...

Zadanie dla 7-latka, na którym polegli dorośli. Podajemy prawidłową odpowiedź

W sobotę opublikowaliśmy artykuł pokazujący zadanie z matematyki, które przesłał nam zdesperowany ojciec. Z rozwiązaniem nie mógł sobie poradzić ani on, ani jego znajomi, ani 7-latek, który miał odrobić pracę domową. Z pomocą przyszli nasi czytelnicy.

d2dilfv
d2dilfv

Cztery piramidki i cztery rodzaje kolorowych symboli przysporzyły nie lada problemu zarówno dziecku, jak i dorosłym.

"Odkryj zasadę, według której ułożono figury w piramidkach. Skorzystaj z nalepek i umieść w piramidkach właściwe ramki z figurami" – tak brzmiała treść zadania, z którym nie mógł sobie poradzić drugoklasista.

Zwrócił się z prośbą o pomoc do taty, któremu praca z liczbami nie jest obca. Gdy ten również poległ na zadaniu, z którym teoretycznie powinien sobie poradzić siedmiolatek, wrzucił zdjęcie zadania na Facebooka i poprosił znajomych o wskazówki.

WP.PL
Źródło: WP.PL

"To zadanie jest durne jak but i nielogiczne" – napisała jedna z koleżanek taty.

d2dilfv

"Szkoda, że liczba naklejek nie odpowiada miejscom do wklejenia" – zauważył ktoś inny.

"Rozkminiam to w aucie na parkingu, zamiast biec na zakupy" – to kolejny komentarz.
"Jak rozwiążecie, wrzućcie, bo chyba dziś nie zasnę" - dorzucił jeden z pomagierów.

W rozwiązanie zadania zaangażowała się absolwentka Politechniki Wrocławskiej.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: WP.PL

Na tym jednak nie koniec problemu. - Skąd pani wzięła 4 czerwone nalepki z dwiema kropkami, skoro w instrukcji są dwie? - pisał jeden z żywo zainteresowanych zadaniem internautów.

d2dilfv

Okazało się więc, że zadanie oprócz matematyki, uczy też spostrzegawczości. Bo naklejki faktycznie są cztery, a zdjęcia poprawnie wykonanego zadania dostaliśmy od czytelników na dziejesie.pl

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

- Jak dwie są naklejki. Są 4 naklejki z dwoma czerwonymi kwadratami. Nie ma innej opcji. Zadanie jest banalne. Suma dwoch nizszych kwadratów to wynik tego piętro wyzej - pisze nasz czytelnik.

- Jestem z zawodu kierowcą zawodowym kat CE i muszę zdawać psychotesty co 5 lat i stwierdzam, że ktoś chyba podpatrzył nam zadania z egzaminu - pisze kolejny, który też nadesłał prawidłowe rozwiązanie.

d2dilfv

Nie obyło się też bez komentarzy politycznych, czy ostro i niegrzecznie krytykujących zdolności poznawcze rodziców ich znajomych. Takich jednak publikować nie będziemy.

W zamian za to, mamy dla was kolejne zadanie, nadesłane przez naszą czytelniczkę. Pochodzi z zeszytu ćwiczeń dla 3 klasy podstawówki. Do dzieła! Rozwiązania przesyłajcie nam przez dziejesie.wp.pl.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
d2dilfv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dilfv