Trwa ładowanie...
d38qdor
Waluty

Zahamowanie spadków w notowaniach eurodolara

Powrót kursu EUR/USD powyżej testowanego wcześniej poziomu wsparcia 1,3800, uniemożliwił domknięcie formacji głowy i ramion, a tym samym zmniejszył prawdopodobieństwo dalszych spadków.
Share
Joanna Pluta
Joanna PlutaŹródło: TMS Brokers
d38qdor

*Powrót kursu EUR/USD powyżej testowanego wcześniej poziomu wsparcia 1,3800, uniemożliwił domknięcie formacji głowy i ramion, a tym samym zmniejszył prawdopodobieństwo dalszych spadków. *

Kluczowe dla dzisiejszych notowań eurodolara były informacje płynące ze spotkania krajów BRIC w Jekaterynburgu. Dolar tracił na wartości po wypowiedzi prezydenta Rosji D. Miedwiediewa, dotyczącej poszukiwania nowych walut rezerwowych, co z kolei zrodziło spekulacje na temat potencjalnej redukcji udziału dolara w portfelu rosyjskich rezerw walutowych. W przeciwnym tonie wypowiedział się dziś minister finansów Japonii Kaoru Yosanu, który podkreślił, że japoński rząd ma bezwzględne zaufanie do USD jako waluty rezerwowej. Na notowania EUR/USD miały również wpływ dzisiejsze prezentacje danych makroekonomicznych. O godzinie 11:00 opublikowana została wartość indeksu nastrojów gospodarczych w Niemczech, która wyniosła 44,8 pkt., podczas gdy oczekiwano 35 pkt. Zaprezentowano także dane dotyczące inflacji HICP w maju w strefie euro, która zgodnie z oczekiwaniami wyniosła 0,0% r/r. Notowania eurodolara wsparły również dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Liczba rozpoczętych budów domów w USA w maju wyniosła 532
tys. czyli o 42 tys. więcej niż prognozowano, co jednocześnie stanowi wzrost o 17,2% względem poprzedniego miesiąca. Ostatecznie pod koniec sesji europejskiej kurs EUR/USD oscylował wokół poziomu 1,3900.

Notowania złotego względem euro i dolara nie wykazywały dziś większej zmienności. Obserwować można było konsolidację zarówno na EUR/PLN jak i USD/PLN. W najbliższych dniach wartość złotego będzie wciąż przede wszystkim zależeć od sytuacji na rynkach zagranicznych.

Michał Fronc
Joanna Pluta
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

d38qdor

Podziel się opinią

Share
d38qdor
d38qdor