Trwa ładowanie...
d2xizlq
d2xizlq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zainteresowanie euroobligacjami Energi czterokrotnie powyżej kwoty emisji

Grupa Energa uzyskała finansowanie w wysokości 300 mln euro w formie 10-letnich euroobligacji. Skala zainteresowania inwestorów przekroczyła czterokrotnie kwotę oferowanych obligacji - poinformowała Energa w komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xizlq

Jak poinformowała spółka ponad 90 proc. emisji obejmą znaczący i wiarygodni inwestorzy instytucjonalni z Europy Zachodniej, głównie z Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii.

Według spółki warunki emisji okazały się niezwykle korzystne, gdyż rentowność obligacji wyniesie 2,25 proc., a kupon odsetkowy będzie na poziomie 2,125 proc. Oznacza to, że należy do jednych z najniższych kosztów finansowania wśród korporacyjnych emitentów euroobligacji w Europie Środkowo-Wschodniej dla 10-letniego okresu zapadalności.

"Pozyskane z emisji euroobligacji środki przeznaczymy na realizację strategii m.in. na działania zmierzające do utrzymania naszej pozycji lidera na rynku Odnawialnych Źródeł Energii oraz na inwestycje w obszarze dystrybucji" - powiedział cytowany w komunikacie Jacek Kościelniak, wiceprezes Energi ds. finansowych.

d2xizlq

Emisja euroobligacji nastąpi w ramach ustanowionego w 2012 roku i zaktualizowanego w lutym 2017 roku programu emisji euroobligacji EMTN (Euro Medium Term Notes) wartości do 1 mld euro. W marcu 2013 roku przeprowadzona została pierwsza emisja euroobligacji o łącznej wartości 500 mln euro i 7-letniej zapadalności.

Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd 2,9 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Sieć dystrybucyjna spółki składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km kwadratowych, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

d2xizlq

Podziel się opinią

Share
d2xizlq
d2xizlq