Trwa ładowanie...
zakaz handlu w niedziele

Zakaz handlu. Sprawdź, czy zrobisz zakupy w niedzielę 29 lipca

Zakaz handlu w niedzielę wprowadził sporo zamieszania w wielu polskich rodzinach, przyzwyczajonych do robienia dużych zakupów w niedzielę. Warto wiedzieć, czy najbliższa niedziela jest handlowa czy nie.

Share
Zakaz handlu. Sprawdź, czy zrobisz zakupy w niedzielę 29 lipca
Źródło: WP.PL
dhezr83

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu od marca zakupy możemy zrobić tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Oznacza to, że zakupy zrobimy w dwie najbliższe niedziele.

Sklepy będą otwarte w niedzielę 29 lipca, a następnie w niedzielę 5 sierpnia. Niehandlowe będą kolejne niedziele - 12 i 19 sierpnia.

Zobacz też: VIII Europejski Kongres Finansowy w Sopocie

Nie wiesz, która niedziela jest handlowa, a która nie? Sprawdź w naszym kalendarzu!

dhezr83

Zgodnie z obowiązującym od marca prawem, w niedzielę mogą być otwarte sklepy na stacjach paliw, kwiaciarnie, piekarnie, cukiernie, lodziarnie, czy lokale gastronomiczne.

Otwarty może być także sklep, w którym za ladą stanie jego właściciel lub członek rodziny. Ten zapis budzi jednak wątpliwości związkowców, którzy domagają się nowelizacji ustawy.

W sobotę, przed niehandlową niedzielą, wiele dużych sklepów wydłuża godziny pracy. Na zakupy można wybrać się więc nawet późnym wieczorem.

W lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku i listopadzie będziemy mogli udać się do sklepów w pierwsze i ostatnie niedziele danego miesiąca - 1 i 29 lipca, 5 i 26 sierpnia, 2 i 30 września, 7 i 28 października oraz 4 i 25 listopada.

dhezr83

W grudniu zakaz handlu będzie obowiązywał tylko w jedną niedzielę - 9 grudnia.

Wszystko to można sprawdzić w specjalnym kalendarzu przygotowanym przez Wirtualną Polskę, gotowym do wydrukowania i powieszenia na przykład na lodówce.

Od 1 stycznia 2019 r. przepisy będą zaostrzone - handel będzie dozwolony tylko w ostatnią niedzielę miesiąca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhezr83

Podziel się opinią

Share
dhezr83
dhezr83