Zakłady Mechaniczne Tarnów chcą sprzedawać broń sportową do USA

Zakłady Mechaniczne Tarnów chcą sprzedawać na rynek północnoamerykański karabiny przeznaczone do długodystansowego strzelania precyzyjnego. Związane jest to ze strategią firmy, zakładającą zwiększenie przychodów z produkcji cywilnej.

06.10.2015 12:05

Jak poinformował we wtorek Andrzej Suwara z działu eksportu Zakładów Mechanicznych Tarnów, spółka podjęła właśnie decyzję o rozpoczęciu badań w Stanach Zjednoczonych, które są niezbędne dla pozyskiwania licencji, umożliwiających obrót bronią wewnątrz USA i jej import.

"Zakłady Mechaniczne Tarnów przed kilkoma miesiącami pokazywały swój cywilny model karabinu 308 ZMT HS na jednej z największych wystaw broni myśliwskiej i sportowej Shot Show w Las Vegas, skąd przywieźliśmy kilka wstępnych zamówień na nasz wyrób" - wyjaśnił Suwara.

Karabin powtarzalny w układzie bezkolbowym 308 ZMT HS (Hunting-Sport) kalibru 308 Winchester wykorzystuje amunicję 7,62x51 mm. Przy jego konstrukcji posłużono się doświadczenie z opracowywania karabinu treningowo-sportowego Alex Tactical Sport.

Jego komora zamkowa została przystosowana do umieszczenia danych właściciela lub różnego rodzaju piktogramów (np. klubów strzeleckich). Zgodnie z ograniczeniami dotyczącymi prawa łowieckiego konstrukcja jest sprzedawana z magazynkami mieszczącymi pięć sztuk amunicji. Karabin spełnia wszelkie wymagania związane z użytkowaniem broni na polskim i europejskim rynku cywilnym.

We wprowadzeniu broni na rynek północnoamerykański pomaga tarnowskiej firmie tamtejszy oddział radomskiej Fabryki Broni Łucznik. Obie firmy należą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zrzeszającej wiodące firmy polskiego przemysłu obronnego.

W tym roku ZM Tarnów planują sprzedać na rynki zagraniczne 37 proc. swojej produkcji. Fabryka specjalizuje się w produkcji karabinów maszynowych, karabinów wyborowych, zestawów przeciwlotniczych i granatników.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)