Trwa ładowanie...
d1px5ds

Zaleska: GPW powinna być spółką wspierającą polską gospodarkę (krótka2)

Czas, by Giełda Papierów Wartościowych stała się spółką wspierającą polską gospodarkę i budowała dalsze zaufanie do rynku kapitałowego w Polsce - mówiła we wtorek prezes GPW Małgorzata Zaleska na konferencji z okazji 25-lecia warszawskiego parkietu.

Share
d1px5ds

"Przeszłość Giełdy Papierów Wartościowych to budowanie spółki zaufania publicznego, przyszłość to kontynuowanie rozwoju GPW, budowanie dalszego zaufania do rynku kapitałowego w Polsce, ale to także czas, aby to GPW stała się przykładem spółki wspierającej polską gospodarkę, spółki, która będzie cieszyła się zaufaniem, która będzie działała w sposób przejrzysty, spółki, która będzie wspierała polskie przedsiębiorstwa, także te proponujące innowacyjne rozwiązania" - powiedziała szefowa giełdy.

Jak podkreśliła, GPW ma przed sobą przyszłość bycia profesjonalnym podmiotem obrotu instrumentami finansowymi, aktywnie zarządzającym instrumentami wspierania polskiej gospodarki.

Wcześniej prezydent Andrzej Duda ocenił, że Giełda Papierów Wartościowych wspaniale się rozwija. "Działajmy tak dalej, byśmy byli liderem gospodarki w naszej części Europy" - powiedział.

d1px5ds

Podziel się opinią

Share
d1px5ds
d1px5ds