Trwa ładowanie...
d2wyq86
emerytura

Załóż biznes na emeryturze

W Polsce jest najwięcej młodych emerytów w całej Unii Europejskiej. Polacy przechodzą na emeryturę w coraz młodszym wieku. W 2007 roku średni wiek kobiety odchodzącej z pracy wynosił 55 lat, a mężczyzny 59. Pracownicy odchodzą więc z rynku pracy pięć lat wcześniej, zanim uzyskają ustawowy wiek emerytalny.

Share
d2wyq86

Z badań Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że w 2007 roku przyznano rekordową liczbę świadczeń. Ponad 215 tys. osób zaczęło pobierać emerytury. To dwukrotnie więcej niż rok wcześniej i najwięcej od początku lat 90.

Eksperci Akademii PARP zauważyli jednak, że nie wszyscy emeryci odpoczywają. Niektórzy postanawiają założyć własny biznes. W prowadzeniu własnej firmy wykorzystują zdobyte w czasie lat pracy doświadczenie, myślą w szerokim kontekście i lepiej oceniają skutki działania. Mimo, że własny biznes założyli dopiero na emeryturze chcą się rozwijać, dobrze zarządzać swoją firmą i być „na czasie”. Brak odpowiedniego przygotowania do prowadzenia własnego interesu to duży minus. Dlatego świetnym rozwiązaniem na uzupełnienie wiedzy są szkolenia w systemie e-learning, które pozwalają na swobodny dobór tempa uczenia.

Akademia PARP udostępniła dziesięć interaktywnych i multimedialnych szkoleń internetowych, które nic nie kosztują. Jedyną ceną jest czas poświęcony na naukę. Pod adresem www.akademiaparp.gov.pl młodzi emeryci, który pracują w małych i średnich firmach lub prowadzą własną działalność gospodarczą, mogą szkolić się z zarządzania, marketingu, negocjacji. Szkolenia Akademii PARP nie wymagają dojazdów i dodatkowych kosztów. Wystarczy krótka rejestracja, logowanie i wybranie jednego szkolenia z dziesięciu dostępnych. Obecnie w Akademii PARP szkoli się ponad 45 tys. uczestników z całej Polski.

d2wyq86

Podziel się opinią

Share
d2wyq86
d2wyq86