Trwa ładowanie...
d2usc8b

Założenia budżetowe w czwartek na Komitecie Stałym RM - Rostowski

02.07. Kraków (PAP) - Ministerstwo Finansów chciałoby, aby założenia do przyszłorocznego budżetu zostały w czwartek wysłane do Komitetu Stałego Rady Ministrów - poinformował w...
Share
d2usc8b

02.07. Kraków (PAP) - Ministerstwo Finansów chciałoby, aby założenia do przyszłorocznego budżetu zostały w czwartek wysłane do Komitetu Stałego Rady Ministrów - poinformował w piątek szef resortu Jacek Rostowski.

"Z powodu powodzi jeszcze nad nimi pracujemy, ale chcielibyśmy je wysłać na Komitet Stały Rady Ministrów we czwartek" - powiedział Rostowski dziennikarzom w Krakowie.

Minister nie chciał ujawnić żadnych szczegółów dotyczących założeń do przyszłorocznego budżetu.

d2usc8b

Wstępne założenia makroekonomiczne do budżetu na 2011 rok zakładają wzrost gospodarczy na poziomie 3,5 proc. i inflację średnioroczną na poziomie 2,3 proc. Według nieoficjalnych informacji PAP stopa bezrobocia na koniec 2011 zapisana w budżecie ma wynieść 9,9 proc.

Rząd powinien przedstawić założenia do budżetu do 15 czerwca, jednak w tym roku ze względu na powódź poprosił partnerów społecznych o przesunięcie tego terminu i uzyskał na to zgodę. (PAP)

rgr/ mmu/ bos/ gma/

d2usc8b

Podziel się opinią

Share
d2usc8b
d2usc8b