Trwa ładowanie...
d3fx8q8
24-03-2017 18:11

Zamet przewiduje, że sfinalizuje sprzedaż Fugo Famakowi w I poł. kwietnia

Warszawa, 24.03.2017 (ISBnews) - Zamet Industry przystąpił do dalszych negocjacji z Famur Famak ws. zakupu 100% udziałów Fugo Zamet przez Famak i spodziewa się, że sfinalizowanie transakcji może nastąpić w I poł. kwietnia br., podał Famur.

Share
d3fx8q8

"W nawiązaniu do raportu bieżącego [...] dotyczącego złożenia przez Famur Famak (Famak) oferty na zakup 100% udziałów Fugo Zamet sp. z o.o. (Fugo), zarząd emitenta informuje o przystąpieniu przez Zamet Industry S.A. (sprzedający) do dalszych rozmów z Famak, mających na celu negocjacje złożonej oferty" - czytamy w komunikacie.

"Obie strony zadeklarowały chęć dążenia do przeprowadzenia transakcji niezwłocznie, przy czym sprzedający przewiduje, że przybliżony termin sfinalizowania transakcji to pierwsza połowa kwietnia bieżącego roku" - czytamy dalej.

W połowie lutego Zamet podał, że otrzymał od Famur Famak wstępną ofertę nabycia 100% udziałów spółki Fugo Zamet. Famak wstępnie oszacował wartość 100% udziałów na 12-15 mln zł.

W ofercie Famak wskazał m.in. że z uwagi na dobrą ocenę perspektyw rynku, na którym działa, i tym samym na konieczność poszukiwania dodatkowych mocy produkcyjnych, jest zainteresowany przejęciem zakładu w Koninie, który dysponuje odpowiednim parkiem maszynowym, a także kompetencjami wpisującymi się w jego profil produkcji (tj. m.in. w obrębie produkcji maszyn przeładunkowych oraz maszyn i urządzeń znajdujących zastosowanie w sektorze górnictwa odkrywkowego). W przesłanej ofercie, Famak wskazał jednocześnie, że jest zainteresowany zachowaniem mocy produkcyjnych i dalszym rozwojem konińskiego zakładu, po jego dostosowaniu do wymogów realizowanej produkcji.

d3fx8q8

Zamet Industry S.A. specjalizuje się w produkcji wielkogabarytowych maszyn i urządzeń dla sektora offshore i przemysłu hutniczego. Spółka została wydzielona we wrześniu 2011 r. ze struktur grupy Famur i jest częścią Grupy TDJ. Akcje Zamet Industry zadebiutowały na rynku głównym warszawskiej giełdy w 2011 r.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

(ISBnews)

d3fx8q8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fx8q8
d3fx8q8