Trwa ładowanie...

Zanim zmienisz pracę - 8 ważnych pytań

Z naszą listą pytań zmienisz pracę na lepszą. I nie będziesz później narzekał na zarobki, na stabilność zatrudnienia, atmosferę w nowej firmie czy rodzaj obowiązków.

Zanim zmienisz pracę - 8 ważnych pytańŹródło: thinkstock
d8fur8j
d8fur8j

Jeśli bijesz się z myślami o zmianie pracy, przeglądasz ogłoszenia w serwisach rekrutacyjnych i poprawiasz czcionkę w swoim CV, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Tym razem nie oczekuj jednak od nas wskazówek typu: jak przedstawić swoją motywację do nowej pracy w liście motywacyjnym, by nie wyjść na skończonego materialistę („kasa, misiu, kasa”)? Za to podrzucamy Ci listę pytań, którą zdobyliśmy podczas rozmów ze specjalistami personalnymi, kadrowcami i doradcami z firm rekrutacyjnych. Te pytania pomogą podjąć Ci dobrą, a nie pochopną decyzję – taką, której nigdy nie będziesz żałował.

8 pytań

  1. Jak stabilna jest ta nowa praca? Czy mam w niej szansę przepracować 2-3 lata? Jak często w tej firmie zmieniają się pracownicy?
  1. Czy wynagrodzenie jest zgodne z moim dotychczasowym doświadczeniem zawodowym? Czy jest przewidziany wzrost zarobków za spełnienie konkretnych warunków? Jakie są moje potrzeby finansowe teraz, a jakie będą za 2-3 lata (jeśli nie masz konkretnego wyobrażenia, dodaj co najmniej 30% do wymagań obecnych)?
  1. Jak wiele dozoru/samodzielności NAPRAWDĘ potrzebujesz w pracy? Jak radzisz sobie ze wskazówkami innych co do wykonywania swojej pracy? Czy umiesz wyegzekwować odpowiedni sposób postępowania z tobą (najlepiej w asertywny sposób)?
  1. Jak wiele schematyczności/urozmaicenia NAPRAWDĘ potrzebujesz w pracy? Czy umiesz tworzyć sobie drobne okazje do kreatywności w pracy?
  1. Czy lubisz kontakt z ludźmi? Czy lubisz wyjaśniać innym skomplikowane rzeczy, procedury i zjawiska? Czy irytuje cię niekompetencja innych? Co rozumiesz przez „satysfakcjonującą atmosferę pracy”? Co robisz, by wzmocnić atmosferę wokół siebie?
  1. Czy stanowisko definiuje cię jako człowieka? Czy w pracy odnosisz największe sukcesy życiowe? Jak silna jest twoja potrzeba bycia chwalonym, podziwianym, potrzeba posiadania władzy? Czy nowe potencjalne stanowisko to zapewnia (tytularni dyrektorzy bez podwładnych tak naprawdę nie są dyrektorami)?
  1. Czy stawiasz sobie cele zawodowe? Co chcesz osiągnąć lub zdobyć?
  1. Co chcesz umieć robić? Co chcesz wiedzieć? Jakie umiejętności chcesz opanować lub wzmocnić?

MS

d8fur8j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8fur8j