Trwa ładowanie...
Dom Maklerski BOŚ
biznes

Zapowiedź przerwy w luzowaniu monetarnym umocniła złotego

W trakcie dzisiejszej sesji po godz. 16:00 złoty skokowo umocnił się do zagranicznych walut w reakcji na słowa prezesa NBP, Marka Belki. Inwestorzy zareagowali wzrostem wartości złotego o ok. 0,6% z uwagi na zasygnalizowanie przez przedstawicieli instytucji centralnej możliwej przerwy w łagodzeniu polityki monetarnej w Polsce.

Share
Zapowiedź przerwy w luzowaniu monetarnym umocniła złotego
Źródło: DM BOS
d10oi6i

Wzrost wartości złotego miał miejsce przy równoczesnym spadku wyceny polskiego długu wskazując, iż część rynku zakłada, że RPP zapowie dalsze cięcia w kolejnych miesiącach. Tymczasem Marek Belka zasygnalizował, że aktualny cykl obniżek dobiega końca, a gospodarka prawdopodobnie znajduje się blisko „dna” spowolnienia. Zakładać należy więc, iż podczas kolejnych posiedzeń w lutym lub marcu przewodniczący RPP skłonny byłby poprzeć kolejną obniżkę jednak będzie to najprawdopodobniej ostatnie dostosowanie polityki monetarnej w tym kwartale.

(fot. DM BOŚ)
Źródło: (fot. DM BOŚ)

Z rynkowego punktu widzenia 3-groszowe umocnienie złotego, przy równocześnie neutralnych zachowaniu rynku bazowego, wskazuje, iż impuls ten w kolejnych godzinach może zostać częściowo zanegowany, niemniej kurs wkraczając w sesję azjatycką powinien ustabilizować się poniże zakres 4,10 EUR/PLN.

(fot. DM BOŚ)
Źródło: (fot. DM BOŚ)

Konrad Ryczko,
DM BOŚ

d10oi6i

Podziel się opinią

Share
d10oi6i
d10oi6i