Trwa ładowanie...
d3ybdx5

Zarobki Magdaleny Ogórek. Ujawniono kwotę

Magdalena Ogórek, prowadząca programy w TVP info, ma według wicemarszałka Senatu zarabiać 600 tys. złotych rocznie. Takie stwierdzenie padło podczas posiedzenia senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Ogórek, według wicemarszałka Senatu, zarabia 600 tys. złotych rocznie.
Magdalena Ogórek, według wicemarszałka Senatu, zarabia 600 tys. złotych rocznie. (ONS)
d3ybdx5

Czwartkowe posiedzenie senackiej komisji dotyczyło radiowej Trójki i ostatniej afery związanej z listą przebojów.

Podczas jednego z notowań podano, że pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Utwór otwarcie krytykuje prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i jego wizytę na cmentarzu 10 kwietnia, wbrew panującym w kraju obostrzeniom.

Głosowanie zostało później unieważnione przez kierownictwo stacji a notowanie listy zniknęło ze strony internetowej.

d3ybdx5

Bon turystyczny. Minister Emilewicz zdradza szczegóły: 7 mld zł na wakacje Polaków

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Ze stacji, na znak protestu, odeszło wielu znanych dziennikarzy.

W czasie posiedzenia komisji wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz pytał kierownictwo Polskiego Radia m.in. o dziennikarzy, którzy pracując w TVP i pobierając dobre wynagrodzenia, prowadzą jednocześnie audycje na antenie PR.

d3ybdx5

Chodzi m.in. o Magdalenę Ogórek - byłą kandydatkę SLD na prezydenta w 2015 roku, a obecnie prowadzącą w TVP Info.

- Ilekroć w poprzednim okresie minionym przychodziłem do radia, a także do telewizji, to ja nie wiedziałem jakie poglądy ma dziennikarz, który ze mną rozmawia. I uważam, że jest to bardzo ważna wartość. A teraz? Oczywiście zaczęło się od Jedynki komentatorzy i osoby, które prowadzą wywiady - to pani Ogórek, pani Hejke, pan Rachoń - ludzie pracujący w telewizji. Ja nie wiem czy pani Ogórek nie wystarczy te 600 tysięcy rocznie, które na podstawie umowy zlecenie otrzymuje z telewizji? Czy jeszcze trzeba jej dodać? - pytał Borusewicz.

Nie wiadomo skąd marszałek Borusewicz ma informacje o zarobkach Magdaleny Ogórek, bo Telewizja Polska nie ujawnia wynagrodzeń osób współpracujących ze stacją na umowach cywilnoprawnych. Ale jeśli są one prawdziwe, to była kandydatka SLD zarabia więcej, niż prowadząca Wiadomości Danuta Holecka.

- Wysokość zarobków pracowników i współpracowników TVP to informacje objęte ochroną danych osobowych i jako takie nie mogą być ujawniane - odpowiedziało na pytania Wirtualnej Polski w tej sprawie Centrum Informacji TVP.

Według informacji opublikowanych w 2017 roku przez "Dziennik Gazetę Prawną" Holecka miała zarabiać 480 tys. złotych rocznie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ybdx5

Podziel się opinią

Share
d3ybdx5
d3ybdx5