Zarząd PBO Anioła chce upadłości spółki z możliwością zawarcia układu

25.02.2014 15:14, aktual.: 25.02.2014 15:38

...

25.02. Warszawa (PAP) - Zarząd PBO Anioła zdecydował o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu - podała spółka w komunikacie.

"W celu poprawy sytuacji i płynności finansowej spółki, zarząd podjął szereg działań restrukturyzacyjnych, których celem było zapewnienie dalszego stabilnego funkcjonowania spółki. Podjęte działania miały skutkować dodatnimi przepływami finansowymi, w konsekwencji uzdrowieniem sytuacji finansowej spółki. Po stronie kosztowej podejmowane działania miały na celu redukcję nominalnej sumy zobowiązań przeterminowanych oraz redukcję zatrudnienia i kosztów z tym związanych. Po stronie przychodowej działania zarządu skupiały się na odzyskaniu należności od kontrahentów, sprzedaży części aktywów oraz pozyskaniu dodatkowego finansowania z rynku kapitałowego" - napisano w komunikacie.

"W wyniku analizy dotychczasowych działań restrukturyzacyjnych, zarząd doszedł do wniosku, że osiągnięte efekty są niewystarczające, aby utrzymać stabilną sytuację finansową spółki. W ocenie zarządu przeszkody jakie pojawiły się w trakcie realizacji działań restrukturyzacyjnych, nie mają charakteru krótkotrwałego i istnieją poważne wątpliwości i zagrożenia co do ich usunięcia w najbliższej przyszłości. Jednocześnie zarząd pozytywnie ocenił działania restrukturyzacyjne, które udało się dotychczas zrealizować. Zdaniem zarządu dają one szansę na dalsze funkcjonowanie spółki, w sytuacji gdy jej bieżąca działalność otrzyma ochronę prawną w postępowaniu upadłościowym" - dodano. (PAP)

pel/ asa/

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także