Trwa ładowanie...
d2yhtru
25-11-2015 15:45

Zarząd PGNiG podtrzymuje swoją propozycję w sporze ze związkami zawodowymi

Warszawa, 25.11.2015 (ISBnews) - Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) po spotkaniu z protestującymi organizacjami związkowymi podtrzymał stanowisko w sporze zbiorowym, podała spółka.

d2yhtru

Zarząd spotkał się z delegacją związków zawodowych, które przeprowadziły protest pod siedzibą spółki 24 listopada br.

"Zarząd podtrzymał swoją ostatnią propozycję, czyli natychmiastową wypłatę premii rocznej w wysokości 5 tys. zł dla każdego uprawnionego pracownika spółki oraz zasilenie bonów towarowych dodatkową kwotą 250 zł ponad uzgodnione wcześniej 2 tys. zł" - czytamy w komunikacie.

Organizacje związkowe nie zgodziły się na tę propozycję. Strony ustaliły, że 2 grudnia br. odbędzie się jeszcze jedno spotkanie, na którym podjęta zostanie ostatnia próba uzyskania porozumienia.

Zarząd spółki podkreśla, że nie może spełnić wszystkich żądań protestujących z uwagi na liberalizację rynku, wzrost konkurencji oraz obniżki taryf i programy rabatowe dla klientów.

d2yhtru

Organizacje związkowe PGNiG wszczęły spór zbiorowy 18 maja br. po odrzuceniu ich żądań przez pracodawcę. Związki oczekują przyrostu wynagrodzeń w roku 2015 o 6%, wzrostu wartości bonów w skali roku o 2 tys. zł na każdego pracownika oraz wypłaty premii rocznej za rok 2014 w wysokości 11,7% jej bazy, wg zasad jakie zastosowano przy wypłacie premii rocznej dla pracowników PGNiG SA za 2013 rok.

"Według wyliczeń, realizacja wszystkich postulatów związkowców kosztowałaby PGNiG około 100 mln zł rocznie. Z kolei koszt propozycji zarządu wyceniony został na ok. 40 mln zł" - podała także spółka.

W 2014 r. łączne koszty świadczeń pracowniczych w grupie kapitałowej PGNiG wyniosły 2,8 mld zł.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d2yhtru
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yhtru