Trwa ładowanie...

Zasiłek opiekuńczy został przedłużony. Co powinieneś wiedzieć o świadczeniu?

Minister rodziny Marlena Maląg zadecydowała. Zasiłek opiekuńczy będzie wydłużony, bo choć część szkół i przedszkoli zostało już "odmrożonych", to nie każdy rodzic ponownie posłał swoje pociechy do placówek edukacyjnych. Rozwiązanie w obecnym kształcie przysługiwało im tylko do 14 czerwca. Podpowiadamy, czego mogą spodziewać się rodzice.

Zasiłek opiekuńczy został przedłużony. Co powinieneś wiedzieć o świadczeniu?Źródło: money.pl
d2ix2op
d2ix2op

Zasiłek opiekuńczy - nowy termin przyznawania świadczenia

Zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony. Wpływ na decyzję miał fakt, że duża część rodziców nie zdecydowała się puścić swoich dzieci do placówek edukacyjnych. Jak wskazują dane przedstawione przez ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego, z możliwości posłania dzieci do przedszkoli skorzystało ok. 10 proc. rodziców.

Czytaj też: Odmrażanie gospodarki. Otwarcie siłowni na jakich zasadach?

Tym samym zasiłek opiekuńczy dla dzieci do lat 8. będzie przedłużony do 28 czerwca - zapowiedziała minister pracy, rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w trakcie konferencji prasowej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim (WUM). - I będzie możliwość przedłużenia, ale taką datę teraz przyjmujemy - dodała.

Zasiłek opiekuńczy. Nie każdy skorzysta z przedłużenia terminu

Jednocześnie zasiłek opiekuńczy dla dzieci do 12. roku życia nadal nie został objęty rozszerzenie. Zgodnie z obecnymi przepisami wsparcie to przysługuje dzieciom, które nie ukończyły ośmiu lat.

Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Przypomnijmy, że samorządy mogą otwierać stopniowo żłobki i przedszkola od 6 maja. Natomiast zajęcia wychowawczo-dydaktyczne dla dzieci z klas I-III organizować można od 25 maja. Wielu rodziców jednak zdecydowało, że lepszym dla zdrowia ich dzieci będzie pozostanie w domu. I chociaż zasiłek opiekuńczy im przysługuje, to jednak (według obecnych zasad) ma on być wypłacany tylko do 14 czerwca.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d2ix2op
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ix2op