Trwa ładowanie...
d1gj2if
16-03-2016 07:39

Zawieszony do tej pory strajk w PKP Cargo został odwołany

Warszawa, 16.03.2016 (ISBnews) - Zarząd PKP Cargo porozumiał się ze stroną związkową w sprawie odwołania akcji protestacyjnej. Związki zawodowe działające przy spółce zobowiązały się do rozwiązania Krajowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego oraz komitetów na poziomie zakładów spółki. Oznacza to odwołanie zawieszonego do tej pory strajku, podała spółka.

Share
d1gj2if

"Cieszę się, że z sukcesem zakończyliśmy rozmowy ze stroną związkową. Pracownicy są największą wartością PKP Cargo i tylko w duchu współpracy oraz wzajemnego poszanowania możemy budować wartość spółki w długim terminie" - powiedział prezes Maciej Libiszewski, cytowany w komunikacie.

Zarząd i strona związkowa zgodzili się zawrzeć w terminie do 30 czerwca 2016 roku porozumienie w zakresie wprowadzania zmian warunków wynagradzania w formie protokołów dodatkowych do Zakładowego Układu Zbiorowego dla Pracowników, podano również.

W połowie grudnia zarząd PKP Cargo zawarł z działającym w spółce Krajowym Komitetem Protestacyjno Strajkowym (KKPS) porozumienie, zgodnie z którym strony zobowiązały się do podjęcia działań dążących do zawarcia, nie później niż do 31 marca 2016 r., porozumienia kończącego spór zbiorowy, zawisły w spółce od 2 lipca 2015 r.. W efekcie strajk planowany na 18 grudnia nie odbył się.

Bezterminowy strajk generalny w PKP Cargo miał się rozpocząć w piątek, 18 grudnia br., o godzinie 9:00 od Zakładu Śląskiego i Zakładu Wschodniego.

d1gj2if

Na początku listopada KKPS zawiadomił spółkę o zawieszeniu rozpoczęcia strajku generalnego do 9 grudnia. Wcześniej podawano, że strajk generalny w PKP Cargo rozpocznie się w poniedziałek, 9 listopada.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (47,8% udziału w rynku według masy i 55,9%% według pracy przewozowej w 2015 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

d1gj2if
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gj2if
d1gj2if