Trwa ładowanie...
d2iym4m
zbp

ZBP podsumował program unijny dla MŚP, nagroda dla PAP Biznes za wsparcie

16.12. Warszawa (PAP) - Związek Banków Polskich podsumował w poniedziałek działalność Krajowego Punktu Kontaktowego, który realizował "Program na rzecz konkurencyjności i innowacji...

Share
d2iym4m

16.12. Warszawa (PAP) - Związek Banków Polskich podsumował w poniedziałek działalność Krajowego Punktu Kontaktowego, który realizował "Program na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP) 2007-2013- Instrumenty Finansowe dla MŚP" przy ZBP. Polska Agencja Prasowa - oddział PAP Biznes - otrzymała nagrodę za wsparcie rozwoju MŚP.

Arkadiusz Lewicki, dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego Programu CIP, podsumował 7-letnią działalność KPK CIP oraz poinformował o nowej umowie, dotyczącej wsparcia od 2014 roku nowo powstałych małych i średnich przedsiębiorstw. Umowa została zawarta pomiędzy nowym Narodowym Pośrednikiem Finansowym a Europejskim Funduszem Inwestycyjnym w ramach Programu CIP - Instrumenty Finansowe dla MŚP.

"Z budżetem 2,3 mld euro na lata 2014-2020 Program na rzecz konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw (COSME) będzie stanowił drugi największy program ramowy UE na lata 2014-2020 i pierwszy w zakresie priorytetowego wsparcia biznesu" - poinformowali organizatorzy z KPK.

d2iym4m

"Głównym celem COSME jest ułatwienie dostępu do informacji gospodarczej oraz do finansowania zewnętrznego, co obecnie stanowi ważny problem dla małych przedsiębiorstw" - dodaje KPK.

Informacje na temat programu zawarte są na stronach www.cosme.info.pl oraz www.cip.gov.pl

Wśród innych mediów, które przyczyniły się do rozwoju unijnych Instrumentów Finansowych CIP w Polsce, Polska Agencja Prasowa otrzymała nagrodę "za rzetelne i zaangażowane wsparcie przez PAP Biznes w misji informacyjnej, ułatwiającej zrozumienie i wykorzystanie przez polskich przedsiębiorców unijnej szansy na rozwój". (PAP)

dan/

d2iym4m

Podziel się opinią

Share
d2iym4m
d2iym4m