Trwa ładowanie...
d30hdzz
03-10-2016 10:23

ZBP: Średnie wynagrodzenie pracującego studenta do mniej niż 2 tys. zł

Warszawa, 03.10.2016 (ISBnews) - Średnie wynagrodzenie dla studentów to mniej niż 2000 zł, wynika z  raportu "Portfel studenta", przygotowanego przez Związek Banków Polskich (ZBP). Jednocześnie 88% studentów deklaruje zaangażowanie w odpłatną działalność pozauczelnianą - staże, praktyki lub pracę, podano również.

Share
d30hdzz

"Suma, na jaką miesięcznie mogą liczyć stypendyści w Polsce, to średnio 533 zł miesięcznie" - czytamy w komunikacie poświęconym raportowi.

Specjalną ofertę dla studentów kierują też banki - spersonalizowane konta bankowe, kredyty studenckie, czy karty płatnicze, podano również.

"Banki starają się nadążać za potrzebami studentów proponując między innymi konta bankowe nie wymagające stałych, systematycznych wpłat - takie, na które można wpłacać kieszonkowe, stypendium, czy wynagrodzenie. W 2016 r. cztery banki w Polsce oferują kredyty studenckie na preferencyjnych warunkach. Wnioski o taki kredyt należy składać do końca października w oddziale wybranego banku" - powiedział wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości Waldemar Zbytek, cytowany w komunikacie.

Największą pozycją w budżecie studenta jest opłata za przysłowiowy "dach nad głową" - najniższa miesięczna stawka za łóżko w domu studenckim wynosi 235 zł, jednak pokój w akademiku największych polskich uczelni może kosztować nawet 730 zł. W podobnych cenach można wynająć pokój w większości miast w Polsce, zaś kawalerka to już koszt powyżej 1200 zł, podano również.

(ISBnews)

d30hdzz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30hdzz
d30hdzz