Trwa ładowanie...
d30lmhv

ZCh Police mają umowę zakupu gazu od spółki PGNiG za ok. 151,6 mln zł

Warszawa, 11.03.2016 (ISBnews) - Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police zawarła z PGNiG Supply & Trading GmbH - spółką z grupy kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - umowę sprzedaży gazu o szacunkowej łącznej wartości 151,6 mln zł, podała spółka.

Share
d30lmhv

"Szacunkowa wartość świadczeń wynikających z zawartej umowy wynosi około 151 600 000,00 zł. Umowa reguluje warunki sprzedaży emitentowi paliwa gazowego w okresie od 1 października 2016 roku do 1 października 2017 roku" - czytamy w komunikacie.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d30lmhv

Podziel się opinią

Share
d30lmhv
d30lmhv