Trwa ładowanie...
d2u0y3j
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kickstarter

Zebrali 1,5 mln dolarów na grę planszową. Na bazie legendarnego filmu

To sześć razy więcej, niż pierwotnie zakładano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zebrali 1,5 mln dolarów na grę planszową. Na bazie legendarnego filmu
(WP.PL, Fot: wikimedia/Public Domain CC0 1.0)
d2u0y3j

Zakończona właśnie społecznościowa zbiórka pieniędzy na wydanie gry planszowej opartej na motywach znanej serii filmów "Pogromcy duchów" zgromadziła ponad 1,5 mln dolarów - ponad sześć razy więcej, niż pierwotnie zakładano. Gra trafi do sklepów na kilka miesięcy przed pierwszym z nowych filmów z serii.

Projekt, który wystartował 10 lutego, zdecydowało się poprzeć ponad 8 tysięcy użytkowników serwisu Kickstarter. Podstawowa wersja gry została ufundowana w ciągu zaledwie kilku godzin. Twórcy zapowiadają, że gra powinna trafić do rąk osób ją wspierających w październiku 2015 roku.

"Ghostbusters: The Board Game" będzie pierwszą oficjalną grą planszową wykorzystującą motywy znane z popularnej serii filmowej. Zostanie wydana na kilka miesięcy przed premierą pierwszego z dwóch dotychczas zapowiedzianych nowych filmów rozgrywających się w świecie znanym z "Pogromców duchów". Reżyserowana przez Paula Feiga nowa wersja opowieści z kobiecą obsadą w rolach głównych ma trafić do kin w lipcu 2016 roku.

d2u0y3j

Planszówka zostanie wydana przez firmę Cryptozoic Entertainment, mającą duże doświadczenie w wydawaniu gier na licencjach. W jej katalogu znajdują się m.in. takie, które oparte są na serialu animowanym "Adventure Time", znanej serii gier komputerowych "Assassin's Creed" czy serialu "The Walking Dead". Firma ma już za sobą inną udaną zbiórkę przeprowadzoną za pośrednictwem serwisu Kickstarter - w 2013 roku zebrała ponad 2,2 mln dolarów na internetową grę karcianą "Hex".

Tylko u nas! Bezpieczny program PIT. Pobierz za DARMO >>

d2u0y3j

Podziel się opinią

Share
d2u0y3j
d2u0y3j