Trwa ładowanie...
d1riu3d

Zelmer liczy na utrzymanie dwucyfrowej dynamiki wzrostu przychodów do końca roku (opis)

...

d1riu3d
d1riu3d

01.09. Warszawa (PAP) - Zelmer chciałby utrzymać dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów do końca roku - poinformował dziennikarzy Janusz Płocica, prezes spółki.

"Chcielibyśmy utrzymać dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów do końca roku, ale o tym zadecydują trzeci i czwarty kwartał. Widzimy, że jest popyt na rynkach, ale pewne wyzwania i ryzyka, z którymi musimy sobie poradzić, są przed nami" - powiedział prezes.

W drugim kwartale dynamika sprzedaży wyniosła 17,9 proc. rdr.

Na pytanie, czy na poziomie netto można spodziewać się zdarzeń jednorazowych w drugim półroczu, Magdalena Bartoś, członek zarządu spółki, odpowiedziała: "Można spodziewać się takich czynników. Będą to m.in. koszty związane z relokacją, które w III kw. powinny wynieść ok. 1,5 mln zł. Zaksięgujemy również koszty jednorazowe związane z dostosowaniem fabryki, poniesione w lipcu i sierpniu. Możliwe, że wystąpią jeszcze inne zdarzenia, które na razie są trudne do przewidzenia".

d1riu3d

Prezes Zelmera dodał, że ze względu na sezonowość branży, zysk trzeciego kwartału powinien być wyższy niż drugiego kwartału.

Spółka spodziewa się też nieco wyższej marży brutto w trzecim kwartale niż w drugim, ale rok do roku poziom marży się nie zmieni lub nawet nieco spadnie.

"Jeśli chodzi o marżę brutto, trudno nam wyrokować. Mamy kilka inicjatyw, które mają tę marżę poprawić tak, by była ona wyższa niż w drugim kwartale" - powiedziała Bartoś.

W drugim kwartale tego roku marża brutto ze sprzedaży wynosiła 23,5 proc., w stosunku do 27,5 proc. w analogicznym okresie 2010 roku, a w trzecim kwartale 2010 r. była na poziomie 26,7 proc.

d1riu3d

Przedstawiciele spółki dodali, że gra o marżę toczy się głównie na rynku polskim, gdzie ma obecnie miejsce ostra walka konkurencyjna.

"Poza tym wpływ na marżę brutto w II kwartale miał wzrost cen surowców oraz proces relokacji naszego biznesu, związany z uruchomieniem nowej fabryki" - dodała Bartoś.

W II kwartale 2011 r. Zelmer zanotował zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej na poziomie 19,7 mln zł wobec 2,7 mln zł rok wcześniej. Na poziomie wyniku operacyjnego spółka poniosła w tym okresie stratę 5,7 mln zł wobec 6,4 mln zł zysku operacyjnego rok wcześniej. Przychody wzrosły w II kwartale rdr do 124,5 mln zł ze 105,9 mln zł. (PAP)

jow/ jtt/

d1riu3d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1riu3d