Trwa ładowanie...
d1wyl8i

Zelmer szuka inwestora strategicznego

28.08. Warszawa (PAP) - Zarząd Zelmera zdecydował o rozpoczęciu poszukiwania inwestora strategicznego dla spółki. Według przedstawicieli firmy pozyskanie inwestora powinno nastąpić...

d1wyl8i
d1wyl8i

28.08. Warszawa (PAP) - Zarząd Zelmera zdecydował o rozpoczęciu poszukiwania inwestora strategicznego dla spółki. Według przedstawicieli firmy pozyskanie inwestora powinno nastąpić poprzez nabycie akcji spółki w drodze wezwania - podał Zelmer w komunikacie.

"(...) w interesie spółki i akcjonariuszy leży przygotowanie i realizacja nowej średnioterminowej strategii grupy Zelmer na lata 2014- 2016. Dla zapewnienia skuteczności tego procesu niezbędnym jest zapewnienie spółce stabilnej struktury własnościowej. Z tego względu zarząd spółki jest zainteresowany pozyskaniem inwestora strategicznego, który będzie wspierał spółkę w tym procesie i jej dalszym rozwoju" - podał Zelmer.

Według zarządu pozyskanie inwestora powinno nastąpić poprzez nabycie akcji firmy w drodze wezwania, co zagwarantuje wszystkim akcjonariuszom prawo do wyjścia z inwestycji w tym samym czasie i na jednakowych zasadach.

Dla zapewnienia skuteczności i poprawności procesu spółka zatrudniła doradcę finansowego, Societe Generale oraz doradcę prawnego, Allen & Overy, A. Pędzich.

"Zarząd spółki przewiduje, że rozpoczynający się proces pozyskiwania inwestora zakończy się ogłoszeniem przez wybranego inwestora wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki w standardowym dla takich procesów terminie kilku miesięcy" - podano w komunikacie. (PAP)

morb/ jtt/

d1wyl8i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wyl8i