Trwa ładowanie...
d1pjaox

Zelmer zainwestuje 25 mln zł i zredukuje zatrudnienie o 6% w tym roku

Warszawa, 11.05.2016 (ISBnews) - Zelmer planuje w tym roku inwestycje na poziomie ponad 25 mln złotych, które mają na celu poprawę efektywności przedsiębiorstwa, podniesienie produkcji i wdrożenie korzyści wynikających z integracji z grupą BSH, podała firma. Zmiany organizacyjne wiążą się z koniecznością zmniejszenia zatrudnienia w obszarach pozaprodukcyjnych - redukcje obejmą około 6% ogółu zatrudnionych w Zelmerze.

Share
d1pjaox

"Jednak [redukcje] będą dotyczyć jedynie obszarów nie związanych bezpośrednio z produkcją. W fabryce Zelmeru w Rogoźnicy obecny stan zatrudnienia pozostanie na niezmienionym poziomie, a w kolejnych trzech latach jest planowany nawet jego istotny wzrost. Wszystkie te działania służą zapewnieniu długoterminowej konkurencyjności fabryki Zelmeru" - czytamy w komunikacie.

Obecnie w Zelmerze trwają prace zmierzające do pełnej funkcjonalnej integracji Zelmeru z Grupą BSH. Inwestycje w Zelmer koncentrują się głownie w obszarze produkcji i infrastruktury IT. Dzięki temu spółka będzie lepiej przygotowana na wzrost produktywności i poprawę efektywności, będzie mogła także w pełni korzystać z zaplecza i rozwiązań grupy BSH, podano także.

"W praktyce zmiany oznaczają ujednolicenie procesów i struktury organizacyjnej Zelmeru ze standardami BSH. Wpisujemy się w realizację długoterminowej, globalnej strategii wzrostu grupy BSH, której celem jest podwojenie sprzedaży do 2025 roku" - powiedział członek zarządu i dyrektor Fabryki Zelmeru Marcin Tomkiewicz, cytowany w komunikacie.

d1pjaox

Zarząd Zelmeru powiadomił związki zawodowe oraz powiatowe urzędy pracy o zamiarze dokonania zwolnień grupowych w obszarach pozaprodukcyjnych. Konsultacje ze stroną społeczną dotyczące zmniejszenia zatrudnienia zaplanowane są do końca maja 2016 r.

Firma podkreśla, że obecny poziom zatrudnienia w obszarze produkcji fabryki firmy w Rogoźnicy pozostanie na tym samym poziomie, zaś w ciągu najbliższych trzech lat jeszcze istotnie wzrośnie.

"Wynika to ze zwiększania produktywności i wprowadzania do produkcji nowych kategorii urządzeń AGD. Z fabryki w Rogoźnicy, oprócz znanych w Europie Centralnej i Wschodniej urządzeń marki Zelmer, ma wyjeżdżać do konsumentów na całym kontynencie coraz więcej produktów znanych marek Bosch i Siemens. W ciągu najbliższych miesięcy z linii produkcyjnych fabryki Zelmeru w Rogoźnicy zaczną zjeżdżać nowe produkty: ekspresy do kawy i kolejne dwa typy odkurzaczy" - czytamy dalej w komunikacie.

Zelmer S.A. posiada w Rogoźnicy pod Rzeszowem fabrykę małego sprzętu AGD. Od 2013 roku Zelmer jest częścią grupy BSH - jednej z największych firm na globalnym rynku AGD.

(ISBnews)

d1pjaox

Podziel się opinią

Share
d1pjaox
d1pjaox