Trwa ładowanie...
d429w15
finanse

Złoty pod wpływem czynników zewnętrznych

Złoty tracił we wtorek na wartości, a kolejne sesje powinny przebiegać pod wpływem wieści z rynków bazowych. Kluczowy dla długu będzie wydźwięk komunikatu z posiedzenia RPP.
Share
d429w15

Złoty tracił pod wpływem słabych danych o sprzedaży detalicznej, a także obaw o plan ratunkowy dla amerykańskich instytucji finansowych.

GUS podał we wtorek, że sprzedaż detaliczna w sierpniu 2008 wzrosła o 7,7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2007 roku, po wzroście o 14,3 proc. rdr w lipcu 2008 roku, a mdm spadła w sierpniu 2008 o 3,9 proc. Ekonomiści ankietowani przez PAP szacowali, że sprzedaż detaliczna w sierpniu rdr wzrosła średnio o 11,1 proc.

Na kolejnych sesjach złoty powinien być pod wpływem dalszych informacji z frontu boju o plan ratunkowy dla banków w USA.

d429w15

_ Decyzja RPP jeśli będzie spodziewana, nie powinna mieć wpływu na rynek. Złoty waha się w rytm rynków bazowych _ - powiedział Andrzej Krzemiński z Banku BPH.

Kluczowa dla rynku długu będzie informacja z posiedzenia RPP, a właściwie sam komunikat po posiedzeniu Rady.

_ Będzie to pierwsze posiedzenie po deklaracjach o zamiarze przyjęcia euro w 2011 roku. Ciekawe czy Rada ustosunkuje się do zapowiedzi rządu i czy pokaże czy zechce szybko obniżać inflację _ - powiedział Marek Kaczor z PKO BP.

_ Jednak sądzę, że wydźwięk będzie korzystny i ceny papierów powinny rosnąć _ - powiedział.

Piotr Mariański (PAP)

d429w15

Podziel się opinią

Share
d429w15
d429w15