Trwa ładowanie...
d1508z9

Złoty stabilny przed posiedzeniem FOMC

Dzisiejszy dzień nie zapisze się niczym szczególnym w historii rynków kapitałowych. Na rynku nie widać większych ruchów na najważniejszych parach walutowych. Stabilny pozostaje także złoty.
Share
Złoty stabilny przed posiedzeniem FOMC
Źródło: Thinkstockphotos
d1508z9

Dziś poznaliśmy kilka ciekawych odczytów danych, jednakże ich waga nie była zbyt wysoką, stąd rynek pozostawał dość spokojny. Pozytywne informacje napłynęły z Hiszpanii, gdzie sprzedaż detaliczna we wrześniu wzrosła o 2,2% r/r, przy oczekiwaniach na poziomie -0,6%. Dane o sprzedaży detalicznej w USA był już mniej jednoznaczne. Sprzedaż bez samochodów wzrosła o 0,4% m/m (zgodnie z oczekiwaniami), zaś przy uwzględnieniu środków transportu spadła ona o 0,1% m/m (oczekiwano: +0,1% m/m).In-plus natomiast zaskoczyły dane o cenach nieruchomości w USA. Indeks S&P/Case Shiller dla 20 metropolii wzrósł o 12,8% r/r przy oczekiwaniach na poziomie 12,5%. Negatywnie zaskoczył zaś odczyt indeks zaufania konsumentów - Conference Board, który wyniósł 71,2 pkt. przy oczekiwaniach na poziomie 75 pkt.

O ile dzisiejszy dzień mógł trochę rozleniwić inwestorów i obserwatorów rynku, to jutrzejsze dane, czyli raport ADP, inflacja CPI w USA i komunikat po posiedzeniu FOMC mogą przynieść sporą już sporą zmienność, szczególnie na parach dolarowych. Oczywiście zmienności nie powinno brakować także na polskim złotym.

Dział Analiz XTB

d1508z9

| Przedstawione w powyższym opracowaniu treści , sporządzone z najwyższą starannością i według najlepszej wiedzy autora, mają charakter wyłącznie informacyjny. Nie stanowią one porady inwestycyjnej, ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Dom Maklerski X-Trade Brokers S.A. nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych danych, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Transakcje na instrumentach inwestycyjnych, w szczególności instrumentach wykorzystujących dźwignię finansową zawsze związane są z ryzykiem i mogą w efekcie przynieść zyski oraz straty, przekraczające zaangażowany przez inwestora kapitał początkowy. |
| --- |

d1508z9

Podziel się opinią

Share
d1508z9
d1508z9