Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Czas zimowy coraz bliżej. Nie przegap przestawiania zegarków

Czas letni obowiązuje w Polsce przez 7 miesięcy, a zimowy przez 5. Zbliża się więc zmiana czasu z letniego na zimowy. Sprawdźcie, kiedy dokładnie trzeba przestawić zegarki.

Zmiana czasu 2020. Czas zimowy coraz bliżej. Nie przegap przestawiania zegarkówŹródło: Getty Images
d21wcve

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu z letniego na zimowy odbędzie się w ostatni weekend października. Z 24 na 25 października przesuniemy zegarki z godziny 3 na 2. Po tej czynności będziemy mogli nacieszyć się nieco dłuższym snem. Niestety zmiana czasu z letniego na zimowy oznacza, że dni będą coraz krótsze.

Zmiana czasu 2020. Czas letni i czas zimowy

Zmiana czasu brana jest pod lupę na stronie Głównego Urzędu Miar. Znajduje się tam podsumowanie jej wad i zalet. Wśród głównych argumentów za porzuceniem zmiany czasu wymienia się rozwój społeczeństwa oraz postępującą elektryfikację, które sprawiają, że przepisy o przestawianiu zegarków uznawane stały się zbędne, wręcz archaiczne.

W marcu zeszłego roku Parlament Europejski zagłosował "za" za zniesieniem zmiany czasu. Europosłowie chcieli, by zmiana czasu w ostatnią niedzielę marca 2021 r. była ostatnią zmianą w tych krajach UE, które wybiorą na stałe czas letni. Te, które wolą zachować czas zimowy, mogłyby zmienić wskazówki zegara po raz ostatni w ostatnią niedzielę października 2021 roku.

d21wcve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21wcve