Trwa ładowanie...
holderName
zmiana czasu

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Dwa razy w roku dokonujemy zmiany czasu. Już w marcu czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Kiedy dokładnie będziemy zmuszeni do przestawiania wskazówek?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?
Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki? (Pixabay.com)
holderName

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Jak co roku, przestawiliśmy się na czas zimowy ostatniej niedzieli października. Wtedy właśnie następuje zmiana czasu z letniego na zimowy (cofamy zegarki z 3:00 na 2:00). Czas zimowy obowiązuje w Polsce przez 5 miesięcy, natomiast czas letni 7 miesięcy. Tym samym w ostatnią niedzielę marca (29 - red.) przechodzimy z czasu zimowego na letni i wówczas przestawiamy wskazówki zegarów z 2:00 na 3:00.

Obejrzyj: Zmiana czasu. Kiedy po raz ostatni przestawimy zegarki?

Zmiana czasu brana jest pod lupę na stronie Głównego Urzędu Miar. Znajduje się tam podsumowanie jej wad i zalet. Wśród głównych argumentów za porzuceniem zmiany czasu wymienia się rozwój społeczeństwa oraz postępującą elektryfikację, które sprawiają, że przepisy o przestawianiu zegarków uznawane stały się zbędne, wręcz archaiczne.

holderName

Czytaj też: Emerytura? Bez pośpiechu. Poczekaj rok, a sporo zyskasz

Przypomnijmy przy okazji, że w marcu zeszłego roku Parlament Europejski zagłosował "za" za zniesieniem zmiany czasu. Europosłowie chcieli, by zmiana czasu w ostatnią niedzielę marca 2021 r. była ostatnią zmianą w tych krajach UE, które wybiorą na stałe czas letni. Te, które wolą zachować czas zimowy, mogłyby zmienić wskazówki zegara po raz ostatni w ostatnią niedzielę października 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName