Trwa ładowanie...

Zmiany od 20 kwietnia. Lasy i parki ponownie otwarte - czy wszędzie trzeba nosić maseczkę?

Od 20 kwietnia będziemy mogli ponownie wejść do parków i lasów. Otwarte zostaną również parki oraz skwery zostaną ponownie otwarte - ma to związek z rozpoczynającym się właśnie pierwszym etapem luzowania rządowych obostrzeń wprowadzonych na czas trwającej pandemii koronawirusa.

Zmiany od 20 kwietnia. Lasy i parki ponownie otwarte - czy wszędzie trzeba nosić maseczkę?Źródło: Pixabay, fot: Pixel2013
d2itncq
d2itncq

Zmiany od 20 kwietnia. Lasy i parki ponownie otwarte - czy wszędzie trzeba nosić maseczkę?

Lasy i parki zostały otwarte po blisko miesiącu od ich zamknięcia w związku z koronawirusem. Przypominamy, na czym polega luzowanie obostrzeń w dostępie do szeroko pojmowanej przestrzeni zielonej.

Zobacz także: Rząd na razie nieugięty ws. lekarzy. "To jest tak nierozsądne, nieetyczne, głupie"

Zmiany od 20 kwietnia obejmują również zakaz korzystania z zieleńców, promenad, bulwarów, a także plaż.

d2itncq

Zmiany od 20 kwietnia. Lasy i parki ponownie otwarte - czy wszędzie trzeba nosić maseczkę?

- Rekomendacje, które przedstawiłem przyjęte przez Radę Ministrów: Od 20/04 otwarte Parki Narodowe, lasy, skwery itp. Dostępne parkingi leśne. Na parkingu z maseczką, ale w lesie nie ma obowiązku jej noszenia. Dystans 2 metrów. W Parkach Narodowych niektóre szlaki decyzją dyrektora mogą być niedostępne - doprecyzował za pośrednictwem Facebooka szef resortu środowiska Michał Woś.

Przypomnijmy, że za brak maseczki lub innej części garderoby zasłaniającej nos i usta grozi mandat do 500 zł, grzywna do 5 tys. zł lub nawet kara administracyjna za nieprzestrzeganie zaleceń służb sanitarnych w wysokości do 30 tys. zł.

Jak podkreślił premier, w ramach nowej rzeczywistości gospodarczej obowiązywać będzie zasada trzech "I": izolacja, czyli narodowa kwarantanna, identyfikacja (osób zakażonych) - np. poprzez aplikację dla osób zakażonych informatyzacja - jak najwięcej pracy zdalnej.

Przypomnijmy, że Aktualny bilans epidemii koronawirusa w Polsce: 9287 przypadki zakażeń, 360 ofiar śmiertelnych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d2itncq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2itncq