Trwa ładowanie...
d16r5f6
d16r5f6

ZNTK Łapy złożyły wniosek o ogłoszenie upadłości (opis)

19.6.Warszawa (PAP) - Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego w Łapach złożyły w Sądzie Rejonowym w Białymstoku wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki -...
Share
d16r5f6

19.6.Warszawa (PAP) - Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego w Łapach złożyły w Sądzie Rejonowym w Białymstoku wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki - podała spółka w komunikacie.

Spółka podała w projektach uchwał na WZA planowane na 26 czerwca, że zarząd spółki złożył wniosek o upadłość z powodu bardzo złej sytuacji finansowej, braku zleceń wagonowych ze strony PKP Cargo i innych przewoźników kolejowych oraz utraty płynności.

Na koniec maja zobowiązania krótkoterminowe spółki wynosiły łącznie ponad 21 mln zł.

d16r5f6

Strata netto na koniec maja wyniosła 8,6 mln zł, a przychody 8 mln zł.

Spółka podała, że nie ma możliwości regulowania rat kredytów i pożyczek oraz ma problemy ze zbyciem nieprodukcyjnych składników majątku.

Na początku czerwca akcjonariusze ZNTK w Łapach zdecydowali o dalszym istnieniu spółki. Zgodnie z podjętą wówczas przez NWZA uchwałą, zadłużenie spółki nie przekraczało szacunkowej wartości jej majątku, a zarząd informował, że prowadzi rozmowy z inwestorami branżowymi, mogącymi zapewnić kontynuację produkcji w firmie.(PAP)

pel/ ana/

d16r5f6

Podziel się opinią

Share
d16r5f6
d16r5f6