Trwa ładowanie...
d17zn9t

Zortrax liczy, że efekty sprzedaży modelu Inventure będą widoczne od I kw. 2016

Warszawa, 17.12.2015 (ISBnews) - Zortrax miał ponad 87% przychodów z rynków zagranicznych po trzech kwartałach 2015 r., a sprzedaż drukarek M200 odpowiada za 74% wyniku, poinformował prezes Rafał Tomasiak. Liczy, że efekty sprzedaży nowego modelu Inventure będą widoczne już w wynikach za I kw. 2016 r.

Share
d17zn9t

"W III kw. 2015 r. Polska odpowiadała za 12,4% naszych przychodów. Obecnie najważniejszym rynkiem jest Europa, gdzie nasze produkty cieszą się dużym zainteresowaniem. W ostatnim czasie szczególnie pozytywnie wyróżnia się Wielka Brytania oraz Szwecja. Bardzo dobrze radzimy sobie również w Azji, a sprzedaż na rynkach Ameryki Północnej jest coraz lepsza" - powiedział Tomasiak, cytowany w komunikacie.

Po dziewięciu miesiącach br. sprzedaż wyniosła 25,5 mln zł i była dwukrotnie wyższa niż przychody w całym 2014 roku. Zysk netto w tym okresie znacznie przewyższył osiągniecie z 2014 roku (2,8 mln zł) i wyniósł ponad 5,3 mln zł.

"Dotychczasowe dane z IV kwartału sugerują, że sprzedaż powinna być wyższa niż średnia z pierwszych trzech kwartałów" - dodał prezes Zortrax.

d17zn9t

Jak zaznaczył, obecnie sprzedaż drukarek M200 stanowi 74% przychodów, podczas gdy w 2014 r. było to 84%. Materiały do druku odpowiadają za 17%, a akcesoria i części za 9%.

"Warto jednak podkreślić, że sprzedaż każdej nowej drukarki w średnim okresie przyczyni się do wzrostu zamówień materiałów do druku. Prowadzimy obecnie przedsprzedaż drukarki Zortrax Inventure i muszę przyznać, że wielkość zamówień przekroczyła nasze pierwotne estymacje. Liczymy jednak, że efekty ze sprzedaży nowego urządzenia będą już widoczne w wynikach za I kw. 2016 r." - stwierdził prezes Zortrax.

"Oczekujemy, że do początku przyszłego roku uda nam się zamknąć emisję akcji serii D. Pozyskane środki pozwolą na przyspieszenie prac nad nowymi produktami, jednak ich brak nie będzie miał negatywnego wpływu na naszą działalność - finansujemy ją z bieżących przepływów pieniężnych" - zaznaczył Tomasiak.

Nadal podtrzymuje plany debiutu na GPW w 2016 r., podkreślił jednak, że dokładny termin będzie uzależniony od warunków rynkowych i rzeczywistych potrzeb spółki.

Zortrax jest polskim liderem w dziedzinie druku 3D. Firma założona w Olsztynie stworzyła zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorską drukarkę, oprogramowanie oraz filamenty (tworzywa wykorzystywane w procesie druku).

(ISBnews)

d17zn9t

Podziel się opinią

Share
d17zn9t
d17zn9t