Trwa ładowanie...

Zostań dyplomatą! Trwa nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną

Dyrektor Generalny Służby Zagranicznej ogłosił nabór na aplikację
dyplomatyczno-konsularną 2014 - informuje MSZ. R

Zostań dyplomatą! Trwa nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularnąŹródło: PAP/Paweł Kula
d2o7w1c
d2o7w1c

Dyrektor Generalny Służby Zagranicznej ogłosił nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną 2014 - informuje MSZ. Resort zachęca do zgłaszania się osoby z gruntowną wiedzą w dziedzinie stosunków międzynarodowych i pasjonatów historii. Termin zgłoszeń mija 30 sierpnia.

"Jeśli masz gruntowną wiedzę w dziedzinie stosunków międzynarodowych, pasjonujesz się historią i kulturami świata, jesteś kreatywny i ambitny, a jednocześnie gotowy do podjęcia wymagającej służby na rzecz kraju, jesteś dobrym kandydatem na dyplomatę" - podkreśliło MSZ w komunikacie przesłanym PAP.

Celem aplikacji dyplomatyczno-konsularnej jest przygotowanie do pracy w polskiej dyplomacji. MSZ zwróciło uwagę, że dyplomacja XXI wieku to nie tylko dyplomacja kompetencji, ale także umiejętność skutecznego prowadzenia negocjacji, prezentacji i obrony interesów czy zarządzania zasobami w placówce zagranicznej; nowoczesna polska dyplomacja to również nowoczesne narzędzia informacyjne.

"Zawód dyplomaty jest więc zawodem dla osób o wysokich kompetencjach i unikalnych predyspozycjach, znających co najmniej dwa języki obce, aktywnych, skutecznych i zaangażowanych. To zawód dla osób gotowych do pracy na rzecz własnego kraju w różnych warunkach kulturowych i w różnych częściach świata" - podkreślił resort w komunikacie.

d2o7w1c

Nabór na aplikację jest otwarty i odbywa się w drodze konkursu. Wymagane dokumenty można składać do 30 sierpnia, a konkurs na aplikację składa się z części pisemnej i ustnej oraz badania predyspozycji do służby zagranicznej - poinformowało MSZ.

Aplikacja dyplomatyczno-konsularna jest rocznym kursem organizowanym przez Polski Instytut Dyplomacji. W komunikacie podkreślono, że podjęcie aplikacji wiąże się z zatrudnieniem w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

(AS)

d2o7w1c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o7w1c