Trwa ładowanie...
d1l86ej
d1l86ej

ZUS unieważnił przetarg informatyczny, który wygrał IBM Polska

Warszawa, 02.08.2016 (ISBnews) - Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) nie podpisze umowy z IBM Polska na modernizację platformy Mainframe. Decyzją zarządu ZUS przetarg w tej sprawie został unieważniony. Powodem jest brak konkurencyjności w postępowaniu, podał ZUS.
Share
d1l86ej

?Wykonawca, ogłoszonego jeszcze w grudniu ubiegłego roku, postępowania na wymianę serwerów i macierzy oraz migrację podsystemu DB2 tj. IBM Polska sp. z o.o. został wyłoniony w kwietniu 2016 r. Podjęta zaś przez zarząd ZUS decyzja o unieważnieniu przetargu to wynik prowadzonego w Zakładzie audytu całego segmentu IT i przetargów dotyczących kwestii informatycznych. Dokładna analiza wskazanego postępowania nie pozwoliła na podjęcie innej decyzji" - czytamy w komunikacie.

Według ZUS, w postępowaniu nie były dochowane zasady konkurencyjności.

"W ocenie, pracujących na nasze zlecenie, zewnętrznych ekspertów preferowany był tylko jeden potencjalny wykonawca, co jest złamaniem ustawy prawo zamówień publicznych i nakłada na nas obowiązek unieważnienia postępowania. Dodatkowo, w wyniku braku konkurencyjności, zaproponowana w postępowaniu cena, jest naszym zdaniem nieadekwatna do standardów rynkowych" - powiedział członek zarządu ZUS odpowiedzialny za obszar zamówień publicznych Marcin Wojewódka, cytowany w komunikacie.

d1l86ej

W niedługim czasie zapadnie decyzja dotycząca ogłoszenia nowego postępowania związanego z infrastrukturą Mainframe. Obecnie przygotowywana jest ocena potencjalnych możliwości w tym zakresie. Jednocześnie ZUS zapewnia o pełnym bezpieczeństwie posiadanego systemu informatycznego.

?Unieważnienie przetargu nie jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa całej naszej infrastruktury informatycznej. Posiadane narzędzia dają nam gwarancję poprawności działania całego systemu do czasu zakupu nowego sprzętu" - dodał członek zarządu ZUS nadzorujący pion IT Michał Możdżonek, cytowany w komunikacie.

(ISBnews)

d1l86ej

Podziel się opinią

Share
d1l86ej
d1l86ej