Trwa ładowanie...

ZUS zaczął wysyłać PIT-y. Ma czas do końca lutego

ZUS rozpoczął wysyłanie deklaracji podatkowych PIT za zeszły roku. Formularze muszą trafić do wszystkich, którzy w 2017 roku chociaż raz pobrali świadczenie z ZUS. Deklaracje będą wysyłane do podatników sukcesywnie, ale nie później niż do końca lutego 2018 r.

ZUS zaczął wysyłać PIT-y. Ma czas do końca lutegoŹródło: East News
dct7ccp
dct7ccp

Emeryci i renciści, którzy uzyskują dochody wyłącznie od organu rentowego nie będą musieli samodzielnie wypełniać zeznania podatkowego PIT-37. Zrobi to za nich ZUS. Jeśli będą jednak chceili skorzystać z odliczeń, albo mają dodatkowe dochody, muszą wypełnić deklarację samodzielnie.

Zobacz też: Uwaga na e-składki. Oszuści podszywają się pod ZUS

Emeryci i renciści mogą też przekazać 1 proc. podatku na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Informację o przekazaniu 1 proc. na rzecz wskazanej OPP powinni złożyć do Urzędu Skarbowego na druku PIT-OP. Wówczas Urząd Skarbowy dokona rozliczenia na podstawie otrzymanego rocznego obliczenia podatku na PIT-40A dostarczonego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Świadczeniobiorcy, którzy mogą skorzystać z przysługujących im odliczeń od dochodu lub od podatku, mogą tego dokonać w zeznaniu podatkowym PIT-37 lub PIT-36 składanym do urzędu skarbowego w terminie do 30 kwietnia 2018 r.

Termin rozliczenia podatku za 2017 r. mija 30 kwietnia.

dct7ccp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dct7ccp