Trwa ładowanie...

Związkowcy LOT: same zwolnienia nie uratują firmy

Związki zawodowe są gotowe na wyrzeczeń. Jednak samymi zwolnieniami LOTu się nie uratuje - ostrzega szef zakładowej Solidarności Stefan Malczewski. Władze spółki poinformowały, że do końca listopada prace straci 230 osób. To dopiero pierwsza część redukcji

Share
Związkowcy LOT: same zwolnienia nie uratują firmy
Źródło: PAP/Tomasz Gzell
d3fbpzi

Stefan Malczewski w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową chwali władze spółki, że nie zdecydowały się od razu zwalniać pilotów i stewardesy.

d3fbpzi

"To jest dobry pierwszy krok. Pracodawca wykazał się dobrą wolą. Zamiast zwijać połączenia realizowane przez LOT, chce stworzyć taką siatkę rejsów, by firma wreszcie zarabiała" - przekonuje Stefan Malczewski.

Rzecznik LOT Marek Kłuciński przyznał wcześniej, że dalsze zwolnienia są uzależnione od przyjęcia programu restrukturyzacji firmy. Przewoźnik taki dokument ma przekazać Ministerstwu Skarbu do 20 marca. Z kolei do czerwca plan zmian w Locie ma trafić do Komisji Europejskiej. W grudniu ubiegłego roku LOT otrzymał od rządu 400 mln zł pożyczki na ratowanie spółki. Obecnie Bruksela analizuje wniosek dotyczący zatwierdzenia pomocy publicznej dla przewoźnika.

Według danych Ministerstwa Skarbu, w ubiegłym roku straty firmy wyniosły 157 milionów złotych.

d3fbpzi

Podziel się opinią

Share
d3fbpzi
d3fbpzi