Trwa ładowanie...

Zwolnili urzędniczkę, która miała wyprowadzić sporą sumę

Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych mogła wyprowadzić z kasy sosnowieckiego magistratu pracownica tamtejszego referatu ekonomicznego.

Zwolnili urzędniczkę, która miała wyprowadzić sporą sumę
d1ejqck
d1ejqck

Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych mogła wyprowadzić z kasy sosnowieckiego magistratu pracownica tamtejszego referatu ekonomicznego. Kobieta prawdopodobnie podpisywała faktury za usługi firmy, która nie była zarejestrowana.

Sekretarz miasta Michał Kondek poinformował PAP w środę, że w związku z wykryciem nieprawidłowości finansowo-gospodarczych w Międzywydziałowym Referacie Ekonomicznym magistratu, prezydent Sosnowca złożył doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez jedną z pracownic tego referatu.

- Mamy podejrzenia, że pewne faktury za usługi mogły być zawyżone, lub - co byłoby bardziej dotkliwe - że w ogóle nie było usługi, za którą faktura została zapłacona - powiedział Kondek dodając też, że w obu przypadkach mogło dojść do przekroczenia uprawnień przez podejrzewaną urzędniczkę.

Wydział kontroli i audytu sosnowieckiego magistratu sprawdzi teraz w pierwszej kolejności umowy, na podstawie wykonania których wystawiono zakwestionowane faktury, potem będzie sprawdzał czy podobne nieprawidłowości mogły występować też w przeszłości. Wstępna kontrola tych dokumentów potrwa kilka tygodni.

d1ejqck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ejqck