Trwa ładowanie...
d356tsw

Zwycięzca loterii paragonowej MF odebrał nagrodę: opla astrę

Zwycięzca Narodowej Loterii Paragonowej pan Piotr z Włocławka odebrał w piątek główną nagrodę w konkursie: opla astrę. Loteria jest akcją edukacyjną Ministerstwa Finansów, która ma zachęcić do uczestnictwa w legalnym obrocie gospodarczym i zmniejszyć szarą strefę.

Share
d356tsw

"To nie jest loteria dla bogaczy, w której trzeba inwestować jakieś specjalne pieniądze, bo zakupy codziennie robi każdy z nas, a paragon za bułkę i gazetę już można zarejestrować" - mówił zwycięzca, odbierając kluczyki do nagrody pod MF w Warszawie. Jak dodał, zwycięski paragon opiewał na 24 zł i został wzięty na stacji benzynowej przy okazji dotankowania samochodu. "Zacząłem grać pod koniec października i zarejestrowałem już ponad 120 paragonów" - powiedział.

Samochód został rozlosowany wśród osób, które zarejestrowały paragony, już po raz drugi. Loteria ruszyła 1 października i potrwa do 30 września 2016 roku.

"Jest to dobry przykład edukacji finansowej, w którym uczciwość się opłaca, branie paragonu się opłaca. To są małe kroki, które budowane latami, mają szansę może nie uzdrowić całkowicie system, ale poprawić ściągalność podatków w Polsce, zmieniając mentalność" - mówił Konrad Raczkowski, wiceminister finansów wręczając zwycięzcy kluczyki do auta.

d356tsw

"Raz na kwartał w ramach specjalnej loterii tematycznej rozlosowany zostanie opel insignia" - zachęcał do udziału Raczkowski.

Według MF w najbliższym kwartale premiowane są paragony wydane przez prywatne praktyki lekarskie i dentystyczne: każdy, kto od stycznia do marca tego roku będzie zbierać paragony fiskalne z wizyt u lekarza i dentysty oraz zarejestruje je na stronie loterii, weźmie udział w losowaniu tego samochodu.

Kolejnymi "branżami premiowanymi" oplem insignią będą "konserwacja i naprawa samochodów osobowych, sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych" (II kwartał 2016 r.) oraz "restauracje i inne placówki gastronomiczne, przygotowanie i podawanie napojów" (III kwartał 2016 r.).

Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie loteriaparagonowa.gov.pl, na której znajdują się także wyczerpujące informacje dotyczące loterii.

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, której celem jest uświadomienie Polakom jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Biorąc paragon wspierasz uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi. Podczas pierwszego miesiąca loterii Polacy zarejestrowali blisko 17 milionów paragonów fiskalnych.

d356tsw

Podziel się opinią

Share
d356tsw
d356tsw