Trwa ładowanie...
d3q2wwp
16-02-2017 08:04

Zysk netto Skarbiec Holding wzrósł r/r do 12,9 mln zł w I półr. r.obr. 2016/2017

Warszawa, 16.02.2017 (ISBnews) - Skarbiec Holding odnotował 12,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I półroczu r.obr. 2016/2017 r. (lipiec-grudzień 2016) wobec 6,65 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

d3q2wwp

Zysk operacyjny wyniósł 15,57 mln zł wobec 8,21 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 46,94 mln zł w I poł. r.obr. 2016/2017 wobec 39,94 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I półroczu wyniósł 3,59 mln zł wobec 3,63 mln zł zysku rok wcześniej.

Na koniec czwartego kwartału roku kalendarzowego 2016 wartość aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec TFI wynosiła 19,2 mld zł, natomiast aktywa funduszy Skarbiec TFI skierowanych do szerokiego grona inwestorów (fundusze detaliczne) wynosiły 3,1 mld zł. Skarbiec TFI S.A. zarządza 45 funduszami i subfunduszami skierowanymi do szerokiego grona inwestorów oraz 16 funduszami dedykowanymi.

d3q2wwp

"Wzrost aktywów pod zarządzaniem bezpośrednio wpływa na poziom wyników finansowych. Pod tym kątem ubiegły rok kalendarzowy, a doprecyzowując - jego drugą połowę (1H roku obrotowego 2016/2017) - oceniamy, jako satysfakcjonujący. Perspektywy kolejnych kwartałów zarówno dla Klientów funduszy zarządzanych przez Skarbiec TFI, jak i akcjonariuszy spółki Skarbiec Holding są naszym zdaniem obiecujące. Przewidujemy, że dobre nastroje na rynkach finansowych mają dużą szansę utrzymania się przynajmniej w ciągu kolejnych kilku miesięcy, co będzie wspomagać wypracowanie dodatnich stóp zwrotu w funduszach zarządzanych przez Skarbiec TFI oraz pozytywnie wpływać na poziom aktywów zarządzanych funduszy" - skomentował prezes Marek Rybiec, cytowany w komunikacie.

"W 2017 roku należy oczekiwać kontynuacji zjawisk obserwowanych po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Ma to związek z jednej strony ze spodziewanym wzrostem stóp procentowych za oceanem, z drugiej zaś ze spodziewanym przyspieszeniem w amerykańskiej gospodarce dzięki realizacji programu wyborczego nowego prezydenta. Oczekiwania te zbiegają się w czasie z umiarkowanym przyspieszeniem globalnego wzrostu gospodarczego i powrotem inflacji. Nadal więc najlepsze perspektywy mają akcje, których ceny będą wspierane poprawiająca się kondycją otoczenia makroekonomicznego oraz przepływami kapitału z rynków obligacji, które będą znajdowały się pod presją rosnącej inflacji i coraz mniej akomodacyjnej polityki banków centralnych. Należy spodziewać się także zwiększonej zmienności z uwagi na dużą liczbę wydarzeń politycznych, zwłaszcza w Europie Zachodniej" - wskazał także Rybiec.

Skarbiec TFI S.A. powstał w 1997 roku i jest jednym z najdłużej działających Towarzystw na polskim rynku. Na rynku krajowym Skarbiec TFI zajmuje piąte miejsce pod względem wartości aktywów pod zarządzaniem.

(ISBnews)

d3q2wwp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q2wwp