Trwa ładowanie...
d1mrepq
d1mrepq

Zysk netto spółek BZ WBK-Aviva wzrósł o 64% r/r do 52,7 mln zł w I półr. 2016 r.

Warszawa, 22.08.2016 (ISBnews) - BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń odnotowały łącznie ponad 52,7 mln zł zysku netto w I półroczu 2016 r., co stanowi wzrost o 64% r/r, podała spółka. 
Share
d1mrepq

Zysk netto BZ WBK-Aviva TU na Życie wyniósł 20,37 mln zł w I półr. wobec 12,02 mln zł rok wcześniej (wzrost o 69,3% r/r), zaś zysk BZ WBK-Aviva TU Ogólnych sięgnął 32,33 mln zł, co oznacza wzrost o 51,5% w skali roku.

Składka BZ WBK-Aviva TU na Życie wyniosła 121,5 mln zł, w porównaniu z 128,1 mln zł rok wcześniej, co oznacza spadek o 5,1% w skali roku. W ubezpieczeniach majątkowych BZ WBK-Aviva TU wzrost składki przypisanej brutto wyniósł 3,9% - do 114,9 mln zł w I półroczu br. wobec 110,5 mln zł rok wcześniej.

"Zgodnie z naszymi założeniami, wspólnie z Bankiem Zachodnim WBK rozwijamy sprzedaż ubezpieczeń niepowiązanych z bankową ofertą kredytową. Chcemy, by klienci mogli w wygodny dla siebie sposób w jednym miejscu korzystać z pełnej oferty finansowej, w tym z atrakcyjnej palety ubezpieczeń przede wszystkim ochronnych, zarówno na życie i majątkowych. Taki cel realizujemy zarówno w segmencie klienta indywidualnego, jak i klienta MŚP" - powiedział prezes Krzysztof Charchuła, cytowany w komunikacie.

d1mrepq

Sprzedaż ubezpieczenia mieszkaniowego Locum w I półroczu 2016 zwiększyła się o 27% w stosunku do analogicznego okresu 2015. Bardzo dobrze rozwija się także sprzedaż ubezpieczenia majątkowego dla mikrofirm i MSP - Partner w Biznesie, którego średnia miesięczna sprzedaż w pierwszym półroczu wyniosła 600 polis, podano również.
"Poza placówkami banku intensywnie rozwija się sprzedaż ubezpieczeń w bankowych kanałach zdalnych - telefon, internet, mobile. Tutaj spółki osiągnęły 40% wzrost biznesu w stosunku do pierwszego półrocza 2015 roku. Dostępność produktów w internecie i mobile będzie sukcesywnie poszerzana" - czytamy w komunikacie.

W BZ WBK-Aviva TU w I półroczu 2016 r. 30% wypłaconych odszkodowań z tytułu ubezpieczenia domów i mieszkań zrealizowana była w ciągu 4 dni w tzw. uproszczonej ścieżce likwidacji, tj. bez konieczności udokumentowania zgłoszonego roszczenia, podsumowano w komunikacie.

BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie i BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych S.A. to dwie spółki ubezpieczeniowe przez Bank Zachodni WBK S.A. i Aviva International Insurance Ltd. - spółkę należącą do szóstej grupy ubezpieczeniowej świata. Rozpoczęły działalności w 2008 r.

(ISBnews)

d1mrepq

Podziel się opinią

Share
d1mrepq
d1mrepq