Trwa ładowanie...
dl3fuvw

ZZM za ponad 60 mln zł rozbudują fabrykę na terenie KSSE

2.10.Katowice (PAP) - Za ponad 60 mln zł specjalizujące się w
produkcji górniczych kombajnów ścianowych Zabrzańskie Zakłady
Mechaniczne (ZZM) z grupy giełdowego Kopeksu rozbudują...

Share
dl3fuvw

2.10.Katowice (PAP) - Za ponad 60 mln zł specjalizujące się w produkcji górniczych kombajnów ścianowych Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne (ZZM) z grupy giełdowego Kopeksu rozbudują swoją fabrykę.

Inwestycja będzie realizowana na terenie włączonym do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE).

"Wymagane zezwoleniem nakłady inwestycyjne oraz wzrost zatrudnienia powinny być zrealizowane do końca 2011 roku. Po zatrudnieniu stu nowych pracowników łączne zatrudnienie w zakładzie wyniesie ponad 900 osób" - powiedział PAP Wojciech Rusek z KSSE.

ZZM to największy polski producent górniczych kombajnów ścianowychái dostawca urządzeń techniki górniczej. Jest częścią istniejącej od 2006 roku grupy ZZM-Kopex, która jest generalnym wykonawcą przedsięwzięć inwestycyjnych w górnictwie węgla kamiennego, brunatnego i rud metali.

dl3fuvw

Niedawno na inwestycję w KSSE zdecydował się również konkurent grupy ZZM-Kopex, giełdowy Famur. Także jego teren w Katowicach został włączony do strefy. Powstanie tam 80 nowych miejsc pracy, ponad 500 zostanie utrzymanych.

Nowa fabryka Famuru będzie specjalizować się głównie w produkcji napędów kombajnów i hydrauliki siłowej. Minimalne wymagane zezwoleniem KSSE nakłady to 157 mln zł, ale cała inwestycja ma kosztować do 230 mln zł. Rozbudowane będzie też centrum badawczo-rozwojowe, zajmujące się projektowaniem nowoczesnych technicznie i technologicznie napędów maszyn.

Realizacja przedsięwzięć w KSSE umożliwi górniczym firmom uzyskanie zwrotu do 40 proc. poniesionych wydatków inwestycyjnych w postaci zwolnienia od podatku dochodów z działalności prowadzonej na terenie strefy.

Marek Błoński (PAP)

mab/ pad/ jra/ gor/

dl3fuvw

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl3fuvw
dl3fuvw