Trwa ładowanie...
dhxu9uy

1 I '13 jako termin wejścia w życie nowej taryfy PGNiG nie jest zagrożony - prezes URE

28.11. Warszawa (PAP) - Termin wejścia w życie nowej taryfy PGNiG od 1 stycznia 2013 r. nie jest zagrożony, podobnie jak sama obniżka - poinformował dziennikarzy Marek Woszczyk,...

Share
dhxu9uy

28.11. Warszawa (PAP) - Termin wejścia w życie nowej taryfy PGNiG od 1 stycznia 2013 r. nie jest zagrożony, podobnie jak sama obniżka - poinformował dziennikarzy Marek Woszczyk, prezes URE.

"Termin wejścia w życie nowej taryfy PGNiG od 1 stycznia 2013 r. nie jest absolutnie zagrożony, nie jest też zagrożona sama obniżka cen gazu. Postępowanie taryfowe będzie się odbywało bez zbędnej zwłoki. Aby taryfa mogła wejść z pierwszym dniem nowego roku musi zostać zatwierdzona do 17 grudnia" - powiedział Woszczyk.

"Jesteśmy w tej chwili dopiero na początkowym etapie, trwa proces analityczny. Ale samo wejście taryfy od 1 stycznia nie jest zagrożone" - dodał.

PGNiG poinformowała we wtorek, 27 listopada, że złożyła do URE wniosek o obniżkę taryfy dla gazu od stycznia 2013 r.

dhxu9uy

Spółka wnioskuje, by średni rachunek za gaz dla gospodarstw domowych, które używają go tylko do gotowania, spadł z 398 zł do ok. 360 zł, czyli o ok. 10 proc. W gospodarstwach, które wykorzystują gaz również do ogrzewania wody i domu bądź mieszkania, średni rachunek miałby spaść o nieco ponad 10 proc. (w gospodarstwach wykorzystujących gaz do gotowania i ogrzewania wody średnio z 1 tys. 521 zł do 1 tys. 367 zł, a w gospodarstwach wykorzystujących gaz do gotowania, ogrzewania wody oraz domu średnio z 5 tys. 458 zł do ok. 4 tys. 891 zł.). Cena gazu dla największych odbiorców przemysłowych miałaby spaść o ok. 3 proc. (PAP)

bg/ jow/ pel/ jtt/

dhxu9uy

Podziel się opinią

Share
dhxu9uy
dhxu9uy