Trwa ładowanie...
d1ruetx

13. emerytura niezagrożona. Minister podaje termin wypłat

Nie trzeba składać żadnych wniosków, a pierwsze 13. emerytury mają zostać wypłacone w kwietniu - zapewnia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Emeryci i renciści mogą już odliczać dni do pierwszych przelewów i przekazów pieniężnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marlena Maląg szefowa MRPiPS.
Marlena Maląg szefowa MRPiPS. (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News)
d1ruetx

- Nie ma zagrożeń dla wypłat trzynastej emerytury. Planujemy wypłacać ją w kwietniu, nie trzeba składać żadnych wniosków - zapewniała Marlena Maląg, Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej na antenie radiowej Jedynki.

Trzynastka, czyli jednorazowa wypłata około 1,2 tys. zł brutto, w 2020 roku ma objąć ok 9,8 mln świadczeniobiorców. Koszt programu w przyszłym roku sięgnie około 11,75 mld zł. Na rękę seniorzy dostaną ponad 1 tys. zł netto.

d1ruetx

Trzynastka co rok. Jest projekt ustawy. "To może skłonić do przejścia na emeryturę"

Szefowa resortu pracy wyjaśniła, że ustawa w tej sprawie jest gotowa, w najbliższych dniach zająć się ma nią parlament. Także Zakład Ubezpieczeń Społeczny jest gotowy do wypłacenia pieniędzy w kwietniu - podkreśliła.

d1ruetx

Jak dodała minister Maląg, tzw. czternasta emerytura będzie wypłacana w listopadzie 2021 r. Zasady tego programu nie są jeszcze pewne - najprawdopodobniej jednak pojawi się próg kwotowy, który sprawi, że najbogatsi seniorzy środków nie dostaną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ruetx

Podziel się opinią

Share

d1ruetx

d1ruetx