Trwa ładowanie...
d2w3haz
parlament europejski

20 tys. zł. emerytury będą mieć niektórzy politycy

Perspektywa bajecznie wysokiej emerytury przyciąga coraz więcej polityków, którzy chcą startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. O takich kwotach zwykły Kowalski może tylko pomarzyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
20 tys. zł. emerytury będą mieć niektórzy politycy
(newspix.pl)
d2w3haz

Jak pisze "Super Express", wysokość emerytury w Brukseli wylicza się na podstawie pensji zasadniczej i stażu pracy. Pięcioletnia kadencja gwarantuje europosłowi świadczenie w wysokości około 6 tys. zł., co oznacza, że ci którzy w europarlamencie zasiadają już trzecią kadencję, mogą liczyć w przyszłości nawet na ponad 20 tys. zł emerytury.

To jednak nie wszystko, ponieważ do europejskiej emerytury dochodzi też polska. To prawie 10 razy więcej niż przeciętna emerytura z ZUS.

CZYTAJ: Potężne pieniądze dla "rodziny PiS". Darczyńcy wpłacili 100 tys. zł

d2w3haz

Kto może liczyć na taką emeryturę? Takich rekordzistów jest kilkunastu. To między innymi: Ryszard Czarnecki, Jerzy Buzek, Adam Gierek, Dariusz Rosati, Janusz Lewandowski, Jacek Saryusz-Wolski czy Danuta Hubner.

Wielu z nich jednak na emeryturę się nie wybiera i chce walczyć o fotel w Brukseli także w przyszłym roku. Zapowiada to w "Super Expresie" Ryszard Czarnecki z PiS.

ZOBACZ: Ryszard Czarnecki o "westernizacji" mediów. TVN-owi się oberwało

Dodatkowo chęć startu w wyborach do PE ma wielu polityków, którzy teraz zasiadają w polskim Sejmie. Według nieoficjalnych informacji gazety chęć na mandat europosła mają m.in. wicemarszałkowie Sejmu z ramienia PiS Beata Mazurek i Ryszard Terlecki, obecna minister edukacji narodowej Anna Zalewska, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, czy była rzeczniczka rządu Elżbieta Witek.

d2w3haz

Wybory do Parlamentu Europejskiego już w 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w3haz

Podziel się opinią

Share
d2w3haz
d2w3haz