Trwa ładowanie...
d36dl17

27 tys. mandatów w wyniku akcji "Weź paragon"

W prowadzonej w wakacje przez służby skarbowe letniej edycji akcji "Weź paragon" nałożono 27 tys. 267 mandatów na kwotę 7 mln 221 tys. 858 zł - wynika z piątkowego komunikatu Ministerstwa Finansów.
Share
27 tys. mandatów w wyniku akcji "Weź paragon"
Źródło: WP.PL, Fot: Damian Wis
d36dl17

Akcja, w której wzięli udział pracowników urzędów kontroli skarbowej oraz pracownicy izb skarbowych w całej Polsce trwała od 1 lipca do 31 sierpnia. Kontrolerzy sprawdzali, czy przedsiębiorcy rzetelnie rejestrują obroty ze sprzedaży towarów i usług przy zastosowaniu kas fiskalnych oraz czy wydają paragony potwierdzające zawarte transakcje.

"Przez dwa miesiące pracownicy administracji skarbowej informowali, jak ważne jest wzmacnianie warunków uczciwej konkurencji i ograniczanie +szarej strefy+" - podano w komunikacie.

Przedstawiciele fiskusa pojawiali się najczęściej u osób prowadzących sklepy i różnego rodzaju punkty usługowe, na targowiskach i bazarach. Można było ich też spotkać podczas imprez plenerowych, w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych, w busach i autokarach kursujących między najbardziej popularnymi miejscowościami danego regionu.

d36dl17

"Jak co roku akcja miała również charakter edukacyjny. Inspektorzy informowali, dlaczego opłaca się żądać i odbierać paragony fiskalne, podkreślając, że paragon to dowód zakupu, niezbędny przy reklamacji czy zwrocie towaru, a także potwierdzenie uczciwego rozliczania się przedsiębiorcy z budżetem" - napisano w komunikacie.

MF podkreśla, że posiadanie paragonu daje pewność, że podatek wliczony w cenę towaru i zapłacony przez kupującego przekazany zostanie do budżetu państwa. Ogranicza to "szarą strefę" i wspiera uczciwą konkurencję.

d36dl17

Podziel się opinią

Share
d36dl17
d36dl17