Trwa ładowanie...

"300+". Start programu - kiedy składać wniosek? Dodatkowe pieniądze na wyprawkę szkolną dla uczniów

Wakacje rozpoczęte. Jednak cześć rodziców już teraz zastanawia się nad wyprawką szkolną dla swoich pociech. 1 lipca wystartował program "Dobry start", popularnie zwany "300+".

"300+". Start programu - kiedy składać wniosek? Dodatkowe pieniądze na wyprawkę szkolną dla uczniówŹródło: 123RF
d3rlgn7
d3rlgn7

Program "300+" oznacza on w praktyce świadczenie w wysokości 300 zł netto - "na rękę" dla rodziców uczniów na wyprawkę szkolną.

Środki te mogą uzyskać rodzice uczących się dzieci do 20. roku życia. Warunkiem jest, że nauka została rozpoczęta przed 18 r.ż. i kontynuowana jest np. w technikum. W przypadku dzieci niepełnosprawnych program obejmuje uczniów do ukończenia 24 lat.

Program rusza 1 lipca. Świadczenie "300+" zwolnione jest z podatków i składek. Program nie posiada także żadnego kryterium dochodowego.

Zobacz: 300+ idzie ekspresowo. Z wnioskiem lepiej się pospieszyć

Obecnie świadczenie przysługuje także uczniom szkół dla dorosłych (w tym policealnych). Na dodatkowe 300 zł nie mogą liczyć natomiast m.in. studenci, ponieważ studia (jako etap nauki) rozpoczynają po osiągnięciu 18. roku życia.

d3rlgn7

"300+". Kiedy składać wniosek?

Pieniądze z programu "300+" nie są wypłacana automatycznie, by skorzystać z programu należy złożyć odpowiedni wniosek.

Wnioski o wypłatę świadczenia na rok szkolny 2019/2020 będzie można składać w wersji elektronicznej od 1 lipca (bankowość internetowa lub portal Empatia), natomiast w formie papierowej od 1 sierpnia.

Im szybciej wniosek o "300+" zostanie złożony, tym szybciej do rodziców dotrą pieniądze. Jeżeli dokumenty zostaną złożone od lipca do końca sierpnia, to wypłata świadczenia nastąpi nie później niż do końca września.

Jeśli chodzi o wnioski złożone w późniejszym terminie, rozpatrzenie oraz wypłata świadczenia nastąpi w terminie do dwóch miesięcy od dnia jego złożenia.

Wniosek należy złożyć maksymalnie do 30 listopada. Po tym czasie pieniądze nie będą już wypłacane, a program wróci dopiero w przyszłym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rlgn7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rlgn7