Trwa ładowanie...
d20ecec

4,5 mln zł oszczędności w Kancelarii Prezydenta

Kancelaria Prezydenta - w związku z planowaną nowelizacją tegorocznego budżetu państwa - znalazła 4,5 mln zł oszczędności w swoim budżecie. W ocenie szefa prezydenckiej kancelarii Piotra Kownackiego, gdyby podobny procent oszczędności wypracował rząd - w skali całego budżetu państwa zaoszczędzono by prawie 9 mld zł.

Share
d20ecec

Prezydencka kancelaria informuje na swoich stronach internetowych, że po analizie planowanych inwestycji związanych z niektórymi obiektami kancelarii postanowiono odłożyć najbardziej kosztowne remonty, których koszt szacowano na 2,25 mln zł.

Jak podkreślono, oszczędności w kwocie 2,3 mln zł poczyniono w wydatkach na Narodowy Fundusz Rewitalizacji Zabytków Krakowa finansowany z budżetu Kancelarii Prezydenta.

W związku z nowelizacją budżetu rząd szuka oszczędności w poszczególnych resortach. Ministerstwo Finansów zwróciło się też z prośbą do Kancelarii Prezydenta o zastanowienie się nad możliwym ograniczeniem wydatków. Kownacki polecił ponowne przeprowadzenie przeglądu budżetu Kancelarii Prezydenta.

Prezydencki minister zapewniał, że kancelaria rozważy rezygnację z niektórych wydatków, żeby zmniejszyć swój budżet.
_ Na pewno nie da się z tego skromnego budżetu jakichś wielkich kwot uszczuplić, ale być może zrezygnujemy z jakichś zakupów, bez których jesteśmy w stanie do końca roku przeżyć, czy z jakiegoś remontu, jeżeli coś nie grozi katastrofą budowlaną _ - mówił minister.

Zaznaczał jednak, że jeżeli budżet prezydenckiej kancelarii zostałby w większym stopniu okrojony, "to byłaby to czysto polityczna akcja zmierzająca do utrudnienia działania prezydentowi". Budżet Kancelarii Prezydenta w 2009 roku wynosi ok. 160 mln zł.

d20ecec
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20ecec